T-Mobile dopisze do rachunku opłaty za treści kupione w Androidzie i Windows Phone

Operator T-Mobile przygotował dla swoich abonentów nową usługę o nazwie Dodaj do rachunku. Dzięki temu użytkownicy smartfonów z systemem Android oraz Windows Phone będą mogli pobierać na swoje urządzenia cyfrowe treści bez konieczności podawania w Google Play i Windows Phone Store danych karty płatniczej, a opłaty zostaną doliczone do miesięcznego abonamentu.

Domyślnym sposobem płacenia za cyfrowe treści w sklepach Google Play i Windows Phone Store jest karta płatnicza. Użytkownik może zapisać w aplikacji sklepu dane swojej karty, która później będzie obciążana zakupami w postaci aplikacji, gier oraz innych cyfrowych treści, takich jak w przypadku Androida muzyka, filmy i ebooki.

Nie każdy użytkownik smartfona ma jednak kartę płatniczą obsługującą płatności online, nie wszyscy chcą też podawać dane swojej karty Google i Microsoftowi. Dla takich osób dobrą propozycją będzie usługa T-Mobile o nazwie Dodaj do rachunku. Dzięki temu będą oni mogli pobierać treści na urządzenia, a opłata zostanie doliczona do abonamentu pod koniec bieżącego miesiąca rozliczeniowego.

Zobacz również:

  • Oszustwa na Instagramie - oto pięć sposobów. Poznaj je i uniknij wpadki
T-Mobile dopisze do rachunku opłaty za treści kupione w Androidzie i Windows Phone

Niestety, oferta przeznaczona jest wyłącznie dla klientów sieci, którzy korzystają z abonamentu. Użytkownicy ofert prepaid nie będą mogli w T-Mobile skorzystać z usługi Dodaj do rachunku. Nie wiadomo też, czy w przyszłości usługa zostanie im udostępniona, chociaż na niektórych rynkach podobne rozwiązania dla osób korzystających z usługi na kartę jest dostępna.

W Polsce w przypadku urządzeń z Androidem podobną usługę do T-Mobile Dodaj do rachunku wprowadził wcześniej Play, ale również nie jest ona przeznaczona dla klientów wybierających oferty prepaid.