T-Mobile: przedsprzedaż G1 znacznie lepsza niż oczekiwaliśmy

Operator T-Mobile ogłosił, że przedsprzedaż G1, pierwszego telefonu na systemie Google Android, zanotowała trzy razy lepsze wyniki niż oczekiwano. Jednocześnie poinformowano, że prawdopodobnie nie będzie już można zamówić telefonu przed rozpoczęciem sprzedaży, tzn. do dnia 21 października bieżącego roku.

T-Mobile oznajmiło, że przedsprzedaż G1, pierwszego telefonu z systemem Google Android, zanotowała trzy razy lepszy wynik niż zakładano. Co ciekawe, firma nie opublikowała przy tym żadnych konkretnych informacji o ilości sprzedanych telefonów. Możliwe więc, że jest to zabieg typowo marketingowy.

G1

G1

Informacja pojawiła się po tym, jak w ubiegłym tygodniu niektóre osoby doniosły w sieci, że odmówiono im sprzedaży G1. Oficjalnym powodem był "dostępnych brak telefonów", choć jednocześnie mówiono, że pozostały jeszcze pewne egzemplarze. Teraz T-Mobile oznajmiło, że klienci wykupili już trzy razy więcej urządzeń niż firma planowała dostarczyć w przedsprzedaży.

Oczywiście nie oznacza to braku G1 w sklepach. Każdy chętny będzie mógł kupić urządzenie po jego oficjalnej premierze. Co ciekawe, G1 można zamawiać "w przedsprzedaży" aż do dnia premiery, z tym, że T-Mobile zastrzega sobie prawo do dostarczenia telefonu w późniejszym, bliżej nieokreślonym terminie.

Szczegółowy opis telefonu znajduje się a artykule "G1 - pierwszy telefon z systemem Google Android"