T-Mobile umożliwia rozmowy głosowe na Facebooku

Facebook i T-Mobile udostępniły właśnie bezpłatną, łatwą w użyciu aplikację typu voice-chat. Usługa o nazwie Bobsled pozwala na dzwonienie do przyjaciół wewnątrz Facebooka, a także zostawianie nagrań w ich profilach.

"Business Insider" nazwał nową aplikację zabójcą Skype'a, ponieważ pozwala ona dzwonić bezpośrednio z listy przyjaciół na Facebooku, bez konieczności zakładania konta w innej usłudze. Aby kontaktować się z użyciem Bobsleda (pol. bobslej), wystarczy zestaw słuchawkowy lub mikrofon i głośniki. Aplikacja działa na komputerach Mac i PC.

T-Mobile poinformowało, że 88 proc. ankietowanych użytkowników Facebooka chciałoby rozmów głosowych w serwisie. Bobsled, wyprodukowany we współpracy z firmą Vivox, umożliwia takie rozmowy, a także pozostawianie wiadomości audio (prywatnie lub na ścianie znajomego).

Zobacz również:

  • Zaostrzenie prywatności na iOS nie zadziałało na Facebooka!

Aplikację można pobrać na facebookowej stronie Bobsled. Po ponownym włączeniu przeglądarki, obok nazwy na liście znajomych zobaczycie małą, zieloną ikonkę ze słuchawką telefonu.

Korzystanie z usługi jest bezpłatne. Choć jej producentem jest T-Mobile, rozmawiać mogą także klienci innych operatorów.

Warto przeczytać: Budka z komunikatorem Skype na lotnisku

T-Mobile umożliwia rozmowy głosowe na Facebooku