TAG Heuer Connected - nowy smartwatch z Wear OS kosztujący krocie

TAG Heuer Connected jest świetnym smartwatchem, ale kosztuje tyle, co składane smartfony.

TAG Heuer zaprezentował właśnie kolejną generację swoich inteligentnych zegarków pracujących pod kontrolą systemu WearOS. Jak łatwo się domyśleć nie są to tanie urządzenie. Zegarki zostały wyposażone w obudowę ze stali nierdzewnej lub tytanu w zależności od konfiguracji. Nie zabrakło okrągłego ekranu OLED oraz sporej baterii o pojemności 430 aAh. Producent zaimplementował NFC, dzięki czemu zegarki kompatybilne są z Google Pay. W obudowie zmieszono również moduł GPS oraz czujnik tętna.

TAG Heuer Connected - nowy smartwatch z Wear OS kosztujący krocie

Źródło: tagheuer.com

Sercem najnowszych zegarków TAG Heuer Connected jest procesor Qualcomm Snapdragon Wear 3100. Teraz czas jednak przejść do najciekawszego elementu - ceny? Podstawowy model smartwatcha kosztuje minimum 1800 dolarów, czyli około 7000 zł. Za tyle pieniędzy da się zakupić najnowszego, składanego Samsunga Galaxy Z Flip, a pieniędzy zostanie jeszcze na porządny pokrowiec i akcesoria.

Zobacz również:

  • Snapdragon Wear 5100 będzie rewolucją w działaniu smartwatchów

Podstawowy model z czarnym, gumowym paskiem dostępny jest już w sprzedaży online oraz w wybranych sklepach stacjonarnych.

Producent deklaruje, że akumulator o pojemności 430 mAh wystarczy na 20 godzin pracy z jednogodzinnym treningiem lub 6 godzin treningu. Według TAH Heuer są to wystarczające parametry do codziennego użytkowania.

Zegarek jest również wodoodporny do 5 ATM.

Smartwatch posiada zainstalowany system Wear OS zintegrowany z Google Fit, ale jakby tego było mało producent zadbał również o implementacje własnej aplikacji TAG Heuer Sports Companion, która posiadać ma możliwość śledzenia aktywności gry w golfa, biegania, jazdy na rowerze oraz spacerów.

Wszystkie modele z nowej linii Connect posiadają również tarczę, która według producenta idealnie "oddaje gołd dziewictwu czasowemu marki". Zegarki TAG Heuer Connect produkowane są we Francji i Szwajcarii.

Nowe modele posiadają znacznie wydajniejsze podzespoły od poprzedników, ale czy to wystarczy, aby zachęcić potencjalnych klientów do zakupu smartwatch'a z 1800 dolarów?

Źródło: androidpolice.com