TCL odwołuje konferencję prasową, ale pojawi się na MWC

Chińskie TCL oficjalnie odwołało swoją globalną konferencję prasową. Przedstawiciele firmy nadal wybierają do Barcelony zaprezentować nowe smartfony.

Tegoroczne targi Mobile World Congress 2020 z pewnością zapamiętamy na lata. Wszystko przez wybuch epidemii koronawirusa, która sparaliżowała całe Chiny oraz poważnie wpłynęła na działalność największych firm technologicznych, które albo pochodzą z Chin, albo posiadają tam swoje fabryki, gdzie wytwarzane są setki tysięcy urządzeń codziennie przez 365 dni w roku.

TCL odwołuje konferencję prasową, ale pojawi się na MWC

Źródło: tcl.com

Ze względu na koronawirusa z nadchodzących targów Mobile World Congress wycofują się kolejni producenci. Część z nich zupełnie nie przyjedzie do Barcelony, a reszta poważnie ograniczy swoje aktywności podczas tegorocznej edycji. W przeciągu ostatnich dni z udziału zrezygnowało między innymi Sony, Amazon oraz Nvidia, a także LG Electronics. Co ciekawe z imprezy wycofują się także jej współorganizatorzy. Nvidia w tym roku jest jednym z nich, a odwołała swój udział na targach.

Zobacz również:

  • Telewizor TCL C64, czyli świetna jakość obrazu w przystępnej cenie

Najnowsze informacje z chińskiego Huizhou donoszą, że TCL zrezygnowało z globalnej konferencji prasowej podczas trwania targów Mobile World Congress 2020. TCL wcześniej przygotowywało się do specjalnej konferencji prasowej przed oficjalnym rozpoczęciem targów MWC, które w tym roku odbywają się w dniach 24-27 lutego 2020 roku. Według portalu XDA-Developers, który otrzymał komunikat prasowy od TCL firma w związku z obawami dotyczącymi rozprzestrzeniania się wirusa 2019-nCov, a także ze względu na ostrożność oraz troskę o swoich pracowników, prasę oraz gości specjalnych odwołuje swoją globalną konferencję prasową, która miała odbyć się w Barcelonie.

Pierwotnie konferencja prasowa TCL miała odbyć się 22 lutego 2020 roku. Jednocześnie TCL w przeciwieństwie do innych producentów nie rezygnuje całkowicie z udziału w targach Mobile World Congress 2020. Przedstawiciele firmy poinformowali, że rezygnacja z organizacji konferencji prasowej nie ma związku z planowanymi działaniami TCL w trakcie targów MWC. Firma zamierza pokazać swoje najnowsze urządzenia mobilne, które można będzie oglądać w hali 3 na stoisku D311 zgodnie z pierwotnym planem.

Źródło: xda-developers.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: