TCL pracuje nad smartfonem z wysuwanym ekranem

Producent telewizorów ma nowy pomysł na smartfon przyszłości. Urządzenie zostanie wyposażone w elastyczny ekran wysuwany z obudowy.

Składane smartfony z elastycznymi ekranami to urządzenia, którymi interesuje się wielu producentów. Teraz do ich grona dołącza TCL, który ma pomysł na przekształcenie smartfona w tablet przy wykorzystaniu wysuwanego z obudowy, elastycznego wyświetlacza.

TCL pracuje nad smartfonem z wysuwanym ekranem

Źródło: tlc.com

Rok 2019 pokazał, że telefon komórkowy nie musi być nudny. Giganci rynkowi pokazali swoje urządzenia z elastycznymi ekranami, których projekty znacząco się od siebie różnią. Producenci zbudowali już smartfony, które rozkładają się jak laptop oraz konstrukcje typu clamshell. Wiemy, że kilka firm pracuje także nad urządzeniem z wysuwanym ekranem. Jedną z nich jest chiński TCL.

TCL to chiński gigant technologiczny, który produkuje urządzenia z logo BlackBerry oraz Alcatela na obudowie. Na początku zeszłego roku po raz pierwszy TCL zaprezentowało swój prototyp składanego smartfona. W zeszłym miesiącu Huizhou TCL Mobile Communication zgłosiło w Europie patent na wzór smartfonu, z którego powstaje tablet poprzez wysunięcie ekranu. Patent został umieszczony w bazie WIPO Global Design 23 grudnia 2019 roku. Dokumentacja nie jest długa, ale zamieszczono w niej siedem obrazków, które pokazują, jak wyglądać ma przyszłe urządzenie z ekranem wysuwanym z obudowy.

TCL pracuje nad smartfonem z wysuwanym ekranem

Źródło: nl.letsgodigital.org

Złożone urządzenie jest wąskie i długie. Po pociągnięciu ekranu w lewą stronę smartfon zamienia się w sporych rozmiarów tablet z ekranem o proporcjach zbliżonych do 4:3. Urządzenie po wysunięciu nadal ma wyświetlacz z zaokrąglonymi rogami i trzymane jest przez użytkownika w miejscach o wzmocnionej konstrukcji. Ramki wystają ponad obrys smartfona i umożliwiają bezpieczne położenie go na stole po rozsunięciu.

Na zdjęciach nie widać, aby urządzenie posiadało przednią kamerkę. Możliwe, że TCL zdecyduje się na implementacje elastycznego, wysuwanego z obudowy ekranu z wbudowana kamerą na podczerwień oraz czytnikiem linii papilarnych.

W chwili obecnej nie wiadomo czy smartfon z wysuwany ekranem trafi do sprzedaży, a jeżeli tak, to kiedy. Możliwe, że TLC pokaże kolejne prototypy składanych smartfonów na MWC 2020 w Barcelonie.

Źródło: nl.letsgodigital.org