TCL - telewizory, soundbary i smart-okulary. Co pokazali na IFA 2022?

TCL jest jednym z czołowych producentów elektroniki użytkowej na świecie. IFA 2022 to kolejne targi, podczas których zobaczyliśmy kilka nowości.

TCL na IFA 2022 (fot. PCWorld.pl)

Podczas IFA 2022, TCL pokazał 98-calowy telewizor QLED, który będzie dostępny na europejskim rynku. TCL 98C735 to najnowszy model z kolekcji TCL o nazwie XL Collection. Po raz pierwszy została ona zaprezentowana w Ameryce Północnej w ubiegłym roku. Według przedstawicieli producenta, jest to największy telewizor z podświetleniem Mini-LED na świecie. Trzeba powiedzieć, że jego rozmiar robi wrażenie i możemy poczuć się jak w prawdziwym kinie.

TCL - telewizory, soundbary i smart-okulary. Co pokazali na IFA 2022?

TCL na IFA 2022 (fot. PCWorld.pl)

TCL pokazało także serię Mini LED C835. Warto wspomnieć, że podświetlenie Mini-LED daje możliwość uzyskania wysokich poziomów luminancji oraz bardziej precyzyjne sterowanie podświetleniem. Co to oznacza. Możemy liczyć na wyższy poziom kontrastu, co ostatecznie przekłada się na lepsze wrażenia z efektu HDR.

Zobacz również:

TCL to nie tylko telewizory. Podczas targów IFA 2022 pokazany został także soundbar Ray-Danz X937U. System wspiera oczywiście technologie Dolby Atmos oraz DTS:X. Producent zdecydował się na bardzo ciekawe rozwiązanie. Głośniki skierowane są do tyłu a dźwięk ostatecznie odbija się od paneli akustycznych tworząc bardziej szeroką i głęboką scenę. Poza soundbarem w zestawie otrzymujemy także subwoofer oraz dwa głosniki efektowe. Działają one bezprzewodowo.

TCL - telewizory, soundbary i smart-okulary. Co pokazali na IFA 2022?

TCL na IFA 2022 (fot. PCWorld.pl)

Bardzo ciekawą rzeczą pokazaną na konferencji TCL są smart-okulary TCL NXTWear S Wearable Display. Są one wyposażone w dwa wyświetlacze micro-OLED o rozdzielczości 1080p. Podobne urządzenie mogliśmy już zobaczyć wcześniej w portfolio TCL. Omawiany model to unowocześniona wersja, w której zostało poprawione m.in. zmiana głośności, regulacja jasności oraz zmiana trybu 2D/3D. Okulary mają być także o wiele wygodniejsze.

Zobacz także: TCL 55C635 - czyli tani telewizor z 4K. Czy warto? [RECENZJA]