TCL zaprezentuje 6 stycznia wyświetlacz Mini-LED drugiej generacji

Wyświetlacz wykonany w technologii Mini-LED drugiej generacji pojawi się na rozpoczęciu targów CES 2020 w Las Vegas.

TCL poinformował oficjalnie, że na targi Consumer Electronics Show 2020, które odbywają się w Las Vegas przywiezie ekran Mini-LED kolejnej generacji. Firma TCL Electronics została założona w Hong Kongu w 1993 roku i jest wiodącym liderem w branży sprzętu RTV i elektroniki użytkowej. W 2019 roku po raz pierwszy w historii na niektórych rynkach północnoamerykańskich i europejskich TCL wprowadził do sprzedaży swój pierwszy telewizor Mini-LED.

TCL zaprezentuje 6 stycznia wyświetlacz Mini-LED drugiej generacji

Źródło: tcl

Do produkcji matryc typu Mini-LED wykorzystywana jest technologia kwantowa, która ustanowiła nową jakość obrazu. Technologia Mini-LED postrzegana jest obecnie jako konkurent matryc OLED.

Kevin Wang - Dyrektor Generalny TCL Industrial Holdings i TCL Electronics przekazał w oświadczeniu, że "TCL ma przyjemność uczestniczyć w największej wystawie w branży technologicznej i dzielić się najnowszym modelem Mini-LED na największej scenie w branży technologicznej, rozwojem LED oraz naszą wizją branży w erze sztucznej inteligencji (AI) i Internetu Rzeczy... TCL ma nadzieję na dostarczenie szerszej gamy produktów spełniających potrzeby konsumentów. Zapewnimy im również lepsze i bardziej spersonalizowane doświadczenie."

W chwili obecnej nie znamy szczegółów dotyczących wyświetlaczy Mini-LED drugiej generacji. W chwili obecnej nie wiadomo jeszcze, czy TCL zaprezentuje jedynie matrycę Mini-LED, czy może gotowy do wprowadzenia na rynek telewizor zawierający matrycę Mini-LED drugiej generacji.

Więcej informacji dowiemy się już 6 stycznia 2020 roku w Las Vegas.

Źródło: gizchina.com