TCL zwołuje konferencję prasową na MWC - nowe Alcatel'e w drodze

TCL zapowiada konferencje prasową na targach Mobile World Congress. Wśród nowości smartfony z logo Alcatela i TCL na obudowie.

Początek roku dla chińskiego TCL zawsze jest intensywny. Po styczniowych targach Consumer Electronics Show w Las Vegas producent już przygotowuje się do kolejnych targów Mobile World Congress, które odbywają się w Barcelonie. Przerwa pomiędzy nimi wynosi zaledwie nieco ponad miesiąc. TCL zapowiedziało już, że pojawi się w Barcelonie, aby wprowadzić na rynek nowe smartfony oraz zaprezentować swoje zdobycze technologiczne.

TCL zwołuje konferencję prasową na MWC - nowe Alcatel'e w drodze

Firma rozesłała właśnie zaproszenia na konferencję prasową dla mediów na całym świecie. Wiemy, że wydarzenie odbędzie się 22 lutego 2020 roku o godzinie 18:00 czasu lokalnego w Barcelonie. Wszyscy dziennikarze i redaktorzy, którzy zdecydują się na uczestnictwo w wydarzeniu TCL MWC 2020 Global Press Conference jako pierwsi na świecie będą mogli sprawdzić najnowsze urządzenia producenta.

Impreza odbędzie się w sobotę przed rozpoczęciem oficjalnej części targów MWC.

Jako, że targi Mobile World Congress skupiają się głównie na telefonach komórkowych oraz urządzeniach przenośnych spodziewamy się, że TCL zaprezentuje nowe smartfony z logiem TCL oraz Alcatel na obudowie.

Wcześniej w tym miesiącu producent zaprezentował nową rodzinę smartfonów brandowanych własnym logo. Mowa o modelach TCL 10 5G, TCL 10L i TCL 10 Pro przynależących do segmentu premium. Pierwsze dwa modele otrzymały klasyczne, płaskie panele przednie, a wersję Pro wyposażono w lekko zakrzywiony ekran.

Każdy model wyposażony został wyposażony w cztery aparaty na pleckach ustawione w poziomej linii, co przypomina nieco konfiguracje aparatów z Samsungów Galaxy S10. Dodatkowo spodziewamy się, że modele zostaną wyposażone w najnowsze układy od Qualcomm'a. Flagowy model TCL 10 Pro wyposażony zostanie w procesor Qualcomm Snapdragon 865.

Poza nowościami od samego TCL'a na targach CES zobaczyliśmy nowe smartfony Alcatel'a. Mowa o budżetowych modelach Alcatel 3L, Alcatel 1S, Alcatel 1V i Alcatel 1B, które sprzedawane są w cenach od 65 do 165 dolarów. Nie wiadomo czy producent ponownie zaprezentuje te same urządzenia, czy pokaże również kolejne modele.

Źródło: gsmarena.com