TCL zwołuje konferencję prasową na MWC - nowe Alcatel'e w drodze

TCL zapowiada konferencje prasową na targach Mobile World Congress. Wśród nowości smartfony z logo Alcatela i TCL na obudowie.

Początek roku dla chińskiego TCL zawsze jest intensywny. Po styczniowych targach Consumer Electronics Show w Las Vegas producent już przygotowuje się do kolejnych targów Mobile World Congress, które odbywają się w Barcelonie. Przerwa pomiędzy nimi wynosi zaledwie nieco ponad miesiąc. TCL zapowiedziało już, że pojawi się w Barcelonie, aby wprowadzić na rynek nowe smartfony oraz zaprezentować swoje zdobycze technologiczne.

Firma rozesłała właśnie zaproszenia na konferencję prasową dla mediów na całym świecie. Wiemy, że wydarzenie odbędzie się 22 lutego 2020 roku o godzinie 18:00 czasu lokalnego w Barcelonie. Wszyscy dziennikarze i redaktorzy, którzy zdecydują się na uczestnictwo w wydarzeniu TCL MWC 2020 Global Press Conference jako pierwsi na świecie będą mogli sprawdzić najnowsze urządzenia producenta.

Impreza odbędzie się w sobotę przed rozpoczęciem oficjalnej części targów MWC.

Jako, że targi Mobile World Congress skupiają się głównie na telefonach komórkowych oraz urządzeniach przenośnych spodziewamy się, że TCL zaprezentuje nowe smartfony z logiem TCL oraz Alcatel na obudowie.

Wcześniej w tym miesiącu producent zaprezentował nową rodzinę smartfonów brandowanych własnym logo. Mowa o modelach TCL 10 5G, TCL 10L i TCL 10 Pro przynależących do segmentu premium. Pierwsze dwa modele otrzymały klasyczne, płaskie panele przednie, a wersję Pro wyposażono w lekko zakrzywiony ekran.

Każdy model wyposażony został wyposażony w cztery aparaty na pleckach ustawione w poziomej linii, co przypomina nieco konfiguracje aparatów z Samsungów Galaxy S10. Dodatkowo spodziewamy się, że modele zostaną wyposażone w najnowsze układy od Qualcomm'a. Flagowy model TCL 10 Pro wyposażony zostanie w procesor Qualcomm Snapdragon 865.

Poza nowościami od samego TCL'a na targach CES zobaczyliśmy nowe smartfony Alcatel'a. Mowa o budżetowych modelach Alcatel 3L, Alcatel 1S, Alcatel 1V i Alcatel 1B, które sprzedawane są w cenach od 65 do 165 dolarów. Nie wiadomo czy producent ponownie zaprezentuje te same urządzenia, czy pokaże również kolejne modele.

Źródło: gsmarena.com