TCP Optimizer - Lekarstwo na wolne połączenia

Dostosowane do wolniejszych łącz systemy operacyjne oraz programy nie wykorzystują wszystkich możliwości nowoczesnych połączeń. Zainstaluj TCP Optimizer, by zoptymalizować i przyspieszyć szybkość działania swojego Internetu.

Do pobrania:

TCP Optimizer

TCP Optimizer to narzędzie do optymalizacji i modyfikowania ustawień połączeń internetowych. Jego głównym zadaniem jest takie konfigurowanie ustawień, by połączenia były wydajniejsze i szybsze, a pobieranie danych efektywniejsze.

TCP Optimizer - Lekarstwo na wolne połączenia

TCP Optimizer 3.0.5

Aplikacja bazuje na ustawieniach w rejestrze Windows. Nie zwiększy przepustowości łącza ale może tak skonfigurować przesyłanie danych, organizację połączeń i sposób przekazywania pakietów, by wykorzystać je do maksimum. Nie trzeba już tracić czasu, na ręczne modyfikowanie kluczy rejestru, wszystkie zmiany wprowadzisz z poziomu interfejsu programu.

TCP Optimizer może być stosowany do optymalizacji każdego rodzaju połączenia, począwszy od najwolniejszych modemowych, przez internetowe łącza DSL, na lokalnych sieciach gigabitowych skończywszy. Po określeniu maksymalnej teoretycznej szybkości łącza można skorzystać z wbudowanych kalkulatorów, by określić optymalne wielkości pakietów (MTU).

Zapobiegnie to niepotrzebnej fragmentacji przesyłanych danych. Dobierzesz również parametr RWIN w takiej wielkości, która pozwoli uniknąć opóźnień związanych z potwierdzeniem odbioru przesyłanych informacji. Obliczysz współczynnik BDP (liczbę bitów potrzebną do pełnego wykorzystania łącza), służący do zoptymalizowania systemu pod kątem szybkich łącz internetowych. Za pomocą odpowiednich testów zweryfikujesz parametry MaxMTU oraz maksymalne opóźnienie (latency).

Optymalizację możesz przeprowadzić automatycznie ale wszystkie ustawienia można również modyfikować ręcznie. TCP Optimizer oferuje do wyboru konfigurację zalecaną przez Windows, optymalną według autorów programu i ustawienia użytkownika. Zmiany wprowadzisz jednocześnie dla wszystkich interfejsów sieciowych zainstalowanych w komputerze, bądź osobno dla każdego.

W TCP Optimizer Zmodyfikujesz także parametry przeglądarki (MaxConnectionPerServer), priorytet rozwiązywania nazw DNS, sposób alokacji pamięci i przypisywania portów. Jeżeli chcesz uzyskać bezpośredni dostęp do rejestru systemu zrobisz to z poziomy programu. W oddzielnym oknie zebrane zostały wszystkie klucze mające wpływ na sposób działanie i szybkość pracy sieci.

Aby uniknąć ryzyka awarii aktualne parametry konfiguracyjne można zapisać do pliku i odzyskać, w razie gdy optymalizacja odniosła skutek odwrotny do zamierzonego. Można również skorzystać z domyślnych ustawień proponowanych przez Windows. Aplikacja pozwala zresetować ustawienia protokołu TCP/IP i parametry Windows Socket API.

TCP Optimizer nie wymaga instalacji. Wystarczy uruchomić program. Nie ma polskiej wersji językowej tego narzędzia.