TCPMP - podręczne kino domowe

Program The Core Pocket Media Player, znany jest bardziej pod skrótową nazwą TCPMP. Jest on uznawany za jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy odtwarzacz multimedialny na urządzenia z Windows Mobile. Jednak przede wszystkim traktowany jest jako aplikacja do odtwarzania filmów.

TCPMP - podręczne kino domowe

TCPMP

TCPMP rozprowadzany jest na licencji freeware. Obsługuje szerokie spektrum formatów wideo, audio oraz grafik: AC3, HE-AAC, AMR, DivX, FLAC, H.263, H.264, JPEG, Monkey’s Audio, M-JPEG, MPEG-1, MP2, MP3, Musepack, MS-MPEG4-v3, PNG, Speex, TIFF, TTA, Vorbis, WAV, WavPack and XviD, 3GP, ASF, AVI, Matroska, MPEG, OGG, OGM oraz QuickTime. Dodatkowym atutem programu jest umiejętność wyświetlania napisów do filmów w formacie .smi.

Zaawansowane funkcje dają użytkownikom pełną kontrolę nad odtwarzanym filmem, zaczynając od powiększania obrazu, prędkości odtwarzania, zmiany proporcji ekranu, orientacji położenia palmofonu, po funkcję testującą wydajność urządzenia i jego podsystemu graficznego. Interfejs TCPMP jest dostępny w kilkunastu językach, w tym również po polsku.

Program nie jest już rozwijany przez producenta, ale prace nad nim kontynuują miłośnicy palmofonów zrzeszeni na forach internetowych. Może się jednak tak zdarzyć że najnowsze urządzenia z Windows Mobile mogą mieć problem z poprawnym uruchomieniem aplikacji. Przykładowo najnowsza wersja 0.81 sprawia kłopoty na HTC Diamond 2. Poprawnie na tym palmofonie działa zaś wersja 0.72.

TCPMP - podręczne kino domowe

TCPMP

Producent rozwija program pod nową nazwą CorePlayer - jest to aplikacja wieloplatformowa (Windows Mobile, Symbian, Palm) o bardziej dopracowanym interfejsie i znacznie wydajniejsza. Niestety producent nie udostępnia wersji demonstracyjnej aplikacji.

Program: TCPMP 0.72RC1 (0.81)

Producent: CoreCodec

Strona programu: www.freewarepocketpc.net/ppc-download-tcpmp-v0-72rc1.html

Cena: bezpłatny

Program: CorePlayer 1.3.6

Producent: CoreCodec

Strona programu: coreplayer.com/content/view/28/69/

Cena: 29,95 dolarów

Pobierz: TCPMP 0.81 Windows Mobile

Pobierz: TCPMP 0.72RC1 Windows Mobile