TDK SHG2A - SSD dla czytników e-booków

Firma TDK Corporation zaprezentowała nowe dyski SSD z serii SHG2A, które przeznaczone są m.in. na rynek czytników e-booków. Dostępne w postaci modułów urządzenia cechują się konstrukcją "Half Slim Type" i są mniej więcej o połowę mniejsze od 1,8-calowych dysków twardych. Na najpojemniejszym z nich można zapisać 32 GB informacji.

Testy PC Worlda - dyski SSD

TDK SHG2A

TDK SHG2A

Najnowsze dyski SSD firmy TDK mają postać pozbawionych obudowy płytek, które można podłączyć pod złącze SATA 3.0 Gb/s. Przeznaczone one są do zastosowań przemysłowych lub montażu w urządzeniach takich jak tablety, smartfony i czytniki e-booków. Nowości dostępne są w dwóch wersjach - pierwsza zbudowana została w oparciu o chipy SLC NAND Flash (do wyboru dostępne są modele oferujące pojemność 1, 2, 4, 8 i 16 GB), natomiast druga - MLC NAND Flash (dostępny jedynie model 32-gigabajtowy).

Dyski korzystają z kontrolerów BDriver RS2, zapewniają automatyczne 128-bitowe szyfrowanie AES oraz cechują się średnim czasem "międzyuszkodzeniowym" na poziomie 900 000 godzin. Zapewniają też transfery danych z następującymi maksymalnymi prędkościami:

95/55 (odczyt/zapis) MB/s dla wersji SLC

95/28 (odczyt/zapis) MB/s dla wersji MLC

Ich masowa produkcja ma się rozpocząć w kwietniu.

Dokładną specyfikację urządzeń znajdziecie na stronie producenta.