TDK nagrywa szybciej

Firma TDK zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży nowego modelu wielkoformatowej nagrywarki Indi DVD, zapisującej zarówno płyty DVD-R, jak i DVD+R z prędkością 8x. Urządzenie dostępne będzie w dwóch wersjach: przeznaczonej do montażu w komputerach oraz zewnętrznej, komunikującej się z komputerem za pośrednictwem złącza USB 2.0 lub FireWire.

Model wewnętrzny oznaczony będzie symbolem AID+880, zaś zewnętrzny - DED+880. Parametry pracy obydwu nagrywarek są takie same - obie zapisują płyty DVD-R i DVD+R z prędkością 8x. Krążki wielokrotnego zapisu nagrywane są o połowę wolniej. Maksymalna prędkość zapisu płyt CD-R to 32x, zaś CD-RW - 16x. Odczyt płyt DVD odbywa się z prędkością 16x, zaś krążków CD - 32x.

Nagrywarki sprzedawane będą w pakiecie z programami Easy CD & DVD Creator 6.1, Roxio PhotoSuite Lite oraz Roxio DVDMax. Model DED+880 dodatkowo wyposażony zostanie w program Toast Lite, przeznaczony dla użytkowników Macintoshy.

Nowa Indi DVD, przeznaczona do montażu w komputerach, na rynku powinna pojawić się jeszcze w styczniu - nagrywarka powinna kosztować ok. 250 USD. Napęd zewnętrzny, wyceniony na 330 USD, do sklepów trafi w lutym.

Więcej informacji:

http://www.tdk.com