TDK prezentuje dyski SSD z szyfrowaniem AES

Firma TDK wprowadza do sprzedaży nowe dyski typu SSD z serii SDG2A. Urządzenia (w sumie dziewięć modeli) wyposażone zostały w 128-bitowe szyfrowanie AES.

Zobacz też: Ranking PC Worlda - dyski SSD.

Najnowsze 2,5-calowe dyski typu SSD (Solid State Disk) należą do serii SDG2A. Znalazło się wśród nich sześć modeli, które zbudowano w oparciu o technologię SLC (single-level cell; pozwalają na zmagazynowanie 1, 2, 4, 8, 16 lub 32 GB danych) oraz trzy korzystające z technologii MLC (multi-level cell; 16, 32 and 64 GB). Wszystkie wyposażono w kontrolery GBDriver RS2 SATA (obsługa interfejsu SATA 3.0 Gb/s), funkcję automatycznego odzyskiwania danych oraz automatyczne 128-bitowe szyfrowanie AES. Producent deklaruje, że sprzęt cechuje się średnim czasem między uszkodzeniami MTBF (mean time before failure) na poziomie 500 000 godzin i pozwala na transfer danych z następującymi maksymalnymi prędkościami:

modele MLC - odczyt 95 MB/s, zapis 28 MB/s

modele SLC - odczyt 95 MB/s, zapis 58 MB/s.

TDK prezentuje dyski SSD z szyfrowaniem AES

Nowości TDK z serii SDG2A

2,5-calowe dyski powinny pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu (niestety ich przewidywane ceny nie są znane), natomiast w późniejszym terminie TDK zaprezentuje 1,8-calowe modele.