TDK - zadrukuj sobie płytę

Nowa wersja drukarki do płyt CD i DVD o symbolu LPCW-100 została właśnie zaprezentowana przez firmę TDK. Następca modelu LPCW-50 charakteryzuje się kilkoma nowymi właściwościami oraz poprawioną jakością wydruku.

Według konstruktorów urządzenia, przeznaczone jest ono do domowych zastosowań oraz niewielkich środowisk biurowych i eliminuje konieczność posiadania specjalnych nośników oraz stosowania naklejanych etykiet, które mogą czasem powodować problemy z balansem płyty.

Proces projektowania etykiety odbywa się na komputerze - dzięki dołączonemu do urządzenia oprogramowania. Sama drukarka podłączona jest do komputera poprzez wbudowany port USB. Do dyspozycji użytkownika są 3 szablony zaprojektowane dla konkretnej zawartości płyty: muzyka, dane, zdjęcia. Dodatkowo możemy również wykonywać projekty całkowicie według własnych wytycznych, wstawiając zdjęcia w formacie JPEG, BMP oraz tekst. Obszar drukowania zarówno na dole, jak i na górze nośnika wynosi 74 x 16 mm. W przypadku wydruków na dolnej i górnej części płyty, LPCW-100 może dokonywać automatycznego obracania płyty.

Jakość termicznego wydruku została podniesiona z 200 dpi (w modelu LPCW-50) do 300 dpi. Użytkownik może importować listę tytułów z płyty zaopatrzonej w CD Text, z programu Windows Media Player lub bezpośrednio z twardego dysku. W porównaniu do poprzednika zwiększono również wydajność tuszu, którego jeden pojemnik wystarcza na zadrukowanie od 20 do 48 nośników. W komplecie wraz urządzeniem znajdziemy pojemnik czarnego tuszu (dostępne są również tusze: niebieski, czerwony, srebrny i zielony). Prędkość wydruku zależy od rodzaju użytego tuszu i wynosi 9 mm/s w przypadku tuszu czarnego i 5 mm/s w przypadku tuszu innego koloru. Dodatkową zaletą urządzenia wydaje się być możliwość pracy zarówno w poziomym, jak i pionowym położeniu.

TDK LPCW-100 ma wymiary 70 x 195 x 181,5 mm i waży 900 gramów. Współpracuje z systemami Windows 98 SE, ME, 2000 oraz XP. Dzięki specjalnej, darmowej aktualizacji oprogramowania dostępnej na stronie producenta, również użytkownicy systemów Mac OS X mogą skorzystać z nowej drukarki CD/DVD. Urządzenie jest już dostępne na rynku europejskim, a jego koszt to 159 EUR. Pojemniki z tuszem kosztują 9 EUR.

Więcej informacji: http://www.tdk-europe.com