TEST: Graficzne demony szybkości


Wydajne karty w przystępnej cenie

Gigabyte GV-R587UD-1GD

Superodporna

Informacje: www.gigabyte.pl

Cena: 1270 zł

TEST: Graficzne demony szybkości

Gigabyte GV-R587UD-1GD

Do produkcji Gigabytea GV-R587UD-1GD użyto wyłącznie komponentów wysokiej jakości. Gigabyte nazywa ten standard UltraDurable - poszczególne elementy mają zapewnić długą i bezawaryjną pracę nawet w podwyższonej temperaturze. O to, by temperatura nie była jednak za wysoka, dba system chłodzenia karty. Miedziany rdzeń odbiera ciepło z układu graficznego i przez cztery rurki cieplne dostarcza je do dużego aluminiowego radiatora. Umieszczone na nim dwa wentylatory o dużej średnicy sprawnie rozpraszają ciepło, a przy tym nie hałasują, nawet pracując z obciążeniem. System chłodzenia blokuje gniazdo obok PCI Express x16, co jest standardem w tej klasie kart.

Na śledziu karty umieszczono komplet wyjść: dwa DVI, HDMI i Display Port. W pudełku znajdziesz przejściówkę - DVI-DSub. Dodatkowe zasilanie dostarczane jest do karty dwoma gniazdami 6-pinowymi.

Zastosowany na karcie układ graficzny ATI Cypress to potężny procesor z 32 potokami renderingu i 1600 zunifikowanymi jednostkami przetwarzania. Częstotliwość pracy układu wynosi 850 MHz. Kartę zaopatrzono w 1024-megabajtową pamięć GDDR5 o częstotliwości pracy 4800 MHz i szerokości szyny danych 256 bitów.

Wydajność karty jest doskonała - grać można we wszystko, z nielicznymi wyjątkami, w których nie będzie można użyć najwyższej rozdzielczości. Opisywany model działa rewelacyjnie zarówno ze starszymi aplikacjami DirectX10, jak i najnowszymi DirectX11. Przy tej wydajności pobór mocy zestawu podczas pracy z obciążeniem, dochodzący do 261 W, jest do przyjęcia. W spoczynku zestaw z kartą pobierał zaledwie 83 W.

Gigabyte GV-R587UD-1GD to karta bardzo wydajna, podobnie jak każdy Radeon HD 5870. Jej zalety to solidne wykonanie i udany system chłodzenia, a do tego akceptowalna cena.

Zalety:

- doskonała wydajność

- niski pobór mocy w spoczynku

- akceptowalny pobór mocy pod obciążeniem

- komplet wyjść

- solidne wykonanie

- cichy i wydajny system chłodzenia

Wady:

- znaczących brak