TEST: Graficzne demony szybkości


Zotac GTX460 AMP EDITION 1GB DDR5

Strzał w dziesiątkę

Informacje: www.zotac.com

Cena: 880 zł

TEST: Graficzne demony szybkości

Zotac GTX460 AMP EDITION 1GB DDR5

Zotac GTX460 AMP EDITION 1GB DDR5 wykorzystuje udoskonalony układ Fermi - GF104. Mocno zmieniona architektura sprawiła, że możliwe było obniżenie cen kart i poboru mocy przy jednoczesnym utrzymaniu doskonałej wydajności. Układ na karcie Zotac to wyższa specyfikacja z dwóch dostępnych obecnie GF104 - dysponuje ona 32 potokami renderingu i 336 zunifikowanymi jednostkami przetwarzania. Rdzeń układu pracuje z częstotliwością 810 MHz, a shakery 1620 MHz. Na karcie zainstalowano 1024 MB pamięci GDDR5 o częstotliwości pracy 4000 MHz i szerokości szyny danych 256 bitów.

System chłodzenia to przede wszystkim solidny aluminiowy radiator na układzie graficznym. Na radiatorze umieszczono wentylator o sporej średnicy, doskonale rozpraszający ciepło, a przy tym cichy. Oddzielny niewielki radiator umieszczono także na systemie zasilania. Prąd dostarczany jest przez gniazdo PCI Express i dwa gniazda 6-pinowe. Karta wraz z układem chłodzenia zajmuje dwa gniazda.

Na śledziu karty umieszczono dwa gniazda DVI i po jednym HDMI oraz Display Port. W zestawie jest przejściówka DVI-VGA.

Wydajność karty jest, uwzględniając jej cenę, rewelacyjna - w większości tytułów nie ustępuje GTX 470, potrafi jak równy z równym walczyć z o wiele droższym Radonem HD 5870.

Pobór mocy zestawu z testowaną karta wynosił od 73 W w spoczynku do 247 W z obciążeniem.

Zotac GTX460 AMP EDITION 1GB DDR5 to, jak każdy GeForce GTX 460 w wyższej specyfikacji, prawdziwy rynkowy strzał w dziesiątkę - duża wydajność, korzystna cena, rozsądny pobór prądu i niezbyt głośna praca.

Zalety:

- doskonała wydajność

- niski pobór mocy w spoczynku

- obsługuje w dowolnej rozdzielczości większość gier

- bardzo łatwa do podkręcania

Wady:

- znaczących brak