TEST: Graficzne demony szybkości


TwinTech GeForce GTX470 - 128 Gigabyte GV-R587UD-1GD 0 GDDR5 Dual DVI + HDMI PCIE2.0

Do grania we wszystko

Informacje: www.extrememem.pl

Cena: 1000 zł

TEST: Graficzne demony szybkości

TwinTech GeForce GTX470

TwinTech GeForce GTX470 to wzorcowa konstrukcja NVIDII. Oznacza to brak fajerwerków, ale jednocześnie dopracowanie całości. Zastosowany na niej system chłodzenia ma szerokość dwóch gniazd. Duży radiator z umieszczonym na końcu wentylatorem wymuszającym przepływ powietrza nie mają problemu z odprowadzeniem bardzo dużej ilości ciepła. Jednakże pracując z dużym obciążeniem, wentylator zaczyna hałasować.

Prąd dostarczany jest przez dwa gniazda 6-pinowe i jedno PCI Express. Na śledziu karty umieszczono dwa gniazda DVI i jedno miniHDMI. W zestawie nie zabrakło przejściówki DVI-VGA. Brakuje tam mostka do połączenia z drugą kartą w trybie SLI.

Zobacz również:

  • Szykuje się następna rewolucja w gamingu. Technologia NVIDII zagości w kolejnych tytułach
  • Procesory od AMD - zestawienie układów z rodziny Ryzen [RANKING]

Sercem TwinTech GeForce GTX470 jest układ GF100 w typowej dla GTX470 specyfikacji: 40 potoków renderingu i 448 zunifikowanych jednostek przetwarzania. Częstotliwość taktowania rdzenia układu to 608 MHz, a shakerów 1215 MHz. Karta ma 1280 MB pamięci o częstotliwości pracy 3348 MHz i szerokości szyny danych 320 bitów.

Wydajność typowa dla GTX 470 - wystarczy do grania we wszystko, najczęściej z najwyższy poziomem rozdzielczości i szczegółowości.

Jak każdy GTX 470, TwinTech potrzebuje bardzo dużo mocy. W spoczynku jest to znośne 96 W, a z obciążeniem ogromne 297 W.

TwinTech GeForce GTX470 to karta bardzo wydajna, nowoczesna, bardzo energochłonna, ale przystępna cenowo i mogąca pracować w trybie SLI.

Zalety:

- doskonała wydajność

- pozwala na granie w dowolnej rozdzielczości we większość dostępnych gier

- rozsądnie skalkulowana cena

Wady:

- bardzo duży pobór mocy