TGK 2005

Już za niespełna dwa miesiące twórcy, pasjonaci i entuzjaści gier komputerowych w Polsce będą mieli prawdziwą ucztę. To dla nich Instytut Informatyki Akademii Podlaskiej w Siedlcach przygotowuje niecodzienne wydarzenie - II Ogólnopolską Konferencję Twórców Gier Komputerowych TGK 2005.

Tegoroczna impreza jest już drugą edycją spotkań organizowanych przez Koło Naukowe Informatyków GENBIT z siedleckiej uczelni. Poprzednia zgromadziła ponad 80 uczestników z całego kraju, którzy przez dwa dni głosili referaty i brali udział w zespołowym konkursie TGK Compo na projekt najciekawszej gry komputerowej. Zwycięskie drużyny nagrodzono, a wszystkim zespołom uczestniczącym w konkursie wręczono stosowne pamiątkowe dyplomy Twórców Gier Komputerowych.

W dniach od 1 do 3 kwietnia do Siedlec przyjadą przedstawiciele firm zajmujących się produkcją i dystrybucją gier, a także uczniowie, studenci i młodzi pracownicy naukowi. Organizatorzy konferencji gwarantują, że każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie - od uczestnictwa w sesjach naukowych, przez dyskusje, warsztaty aż do możliwości poznania oferty edukacyjnej Instytutu Informatyki. Ciekawym wydarzeniem będzie też prezentacja nowego superkomputera o wielkiej mocy obliczeniowej, zakupionego za prawie milion złotych!

Więcej informacji na oficjalnej stronie konferencji TGK 2005.


Zobacz również