THQ Nordic pracuje nad grą typu survival

THQ Nordic zapowiedziało właśnie utworzenie zupełnie nowego studia, które zajmie się stworzeniem gry z gatunku survival-shooter.

Europejski producent i wydawca THQ Nordic, wyrósł nam w ostatnich latach na jednego z największych i najciekawszych w branży. Wśród wewnętrznych zespołów firmy znajdziemy wiele utalentowanych zespołów, natomiast w portfolio – kultowe marki.

THQ Nordic nie wystarcza już skupowanie studiów deweloperskich, jak w ostatnich latach czyniło niejednokrotnie. Tym razem, przedstawiciele firmy poinformowali o utworzeniu nowego zespołu - Nine Rocks Games, który zajmie się stworzeniem gry z gatunku survival-shooter.

Jak ujawniono, w skład nowego studia wchodzą doświadczeni deweloperzy, którzy wcześniej pracowali przy takich tytułach jak: DayZ, Soldier of Fortune: Payback, Conan (z 2004 roku) oraz Chaser. Na czele nowo utworzonego zespołu stanie David Durcak, który nie krył radości z prac nad nowym projektem.

Z niecierpliwością czekamy na ustawienie wszystkiego w naszym nowym biurze, optymalizację liczebności naszego zespołu i rozpoczęcie pracy nad naszym projektem. Z takim partnerem jak THQ Nordic, nasz zespół talentów znalazł idealne warunki do współpracy przy naszym pierwszym wspólnym projekcie. David Durcak, CEO Nine Rocks Games.

Co ciekawe, siedziba firmy mieścić się będzie u naszych południowych sąsiadów - w Słowacji, a konkretnie w Bratysławie. Na temat pierwszej produkcji studia niestety nie wiemy nic więcej. CEO THQ Nordic - Klemens Kreuzer, zapewnił jedynie, że kolejne informacje na temat gry zostaną ujawnione w "odpowiednim czasie".

źródło: gematsu.com

Aktualne ceny w sklepach