THQ bije rekordy. Niemal 30% wzrostu dochodów

Firma THQ bije swoje finansowe rekordy. Właśnie opublikowany został raport, który z pewnością niezwykle ucieszył właścicieli THQ.

Z raportu wynika, że obroty THQ wyniosły ponad miliard dolarów, co jest wynikiem o 27 procent wyższym niż w roku ubiegłym. Jak można się łatwo domyślić optymizmu właścicieli nie popsuła też informacja o zyskach. Te wyniosły 64 miliony dolarów w stosunku do 32 milionów w poprzednim okresie rozliczeniowym.

Jest to już ósmy rok konsekwentnego wzrostu dochodów firmy THQ. Władze przedsiębiorstwa nie spoczywają jednak na laurach i już snują kolejne plany. Jednym z nich jest zwiększenie ilości gier skierowanych do użytkowników posiadających najnowszy sprzęt do 30-40%. Póki co, odsetek ten wynosi jedynie 16%.

Równie wielkie plany dotyczą nowych tytułów gier. W roku 2008 właściciele THQ planują wydać takie hity jak Frontlines: Fuel of War, Stuntman: Ignition czy Company of Heroes: Opposing Fronts. Niestety, jest już niemal pewne, że nie zdążą na czas z sequelem głośnego dzieła Saint's Row. Tę grę na rynku zobaczymy dopiero w roku 2009.