THQ i Disney-Pixar pracują nad WALL-E

Jeszcze w tym roku zobaczymy grę na podstawie nowego filmu wytwórni Disney-Pixar, WALL-E. Jej stworzeniem i wydaniem zajmie się znana w branży komputerowej rozrywki firma THQ.

Firma THQ przedłużyła kontrakt z wytwórnią Disney - Pixar na następną produkcję. Tym razem efektem współpracy ma być komedia science-fiction zatytułowana WALL-E.

THQ i Disney-Pixar pracują nad WALL-E

Akcja filmu rozgrywa się w dalekiej przyszłości. Głównym bohaterem jest funkcjonujący na Ziemi robot. W pewnym momencie maszyna uświadamia sobie prawdziwy cel własnej egzystencji i całkowicie zmienia swoje zachowanie. Co jeszcze? Tego póki co nie wiadomo, choć możemy być pewni, że nie zabraknie ogromnej dawki dobrego humoru.

Zobacz również:

  • Bajkowy poniedziałek na HBO GO! Kraina Lodu, Wall-E i więcej!
  • Arcane - analiza i porównanie bohaterów z League of Legends
  • Jak powstały nazwy największych firm technologicznych? Czy wiesz, co oznaczają?

Gra na podstawie filmu WALL-E ma ukazać się wraz z filmem, w lecie tego roku. Tytuł trafi na większość dostępnych platform: PC, PS3, PS2, PSP, Xbox 360, Wii i DS.

Dodać można, że nie jest to pierwsza gra tworzona w porozumieniu między THQ a Disney-Pixar. Umowa między firmami została zawarta w 2004 roku i zaowocowała takimi produkcjami jak Iniemamocni, Auta czy Ratatouille.