THQ nabyło prawa do Homeworld

Ostatnio w sieci pojawiły się bardzo ciekawe plotki. Otóż wiele wskazuje na to, że w produkcji może być nowy, klasyczny RTS. Mowa tu o tu o kolejnej odsłonie wspaniałej serii Homeworld.

Spekulacje te poparte są odkryciem, że firma THQ całkiem niedawno nabyła prawa do znaku marketingowego Homeworld. Rzecz jasna, nikt z przedstawicieli firmy nie potwierdził tej informacji. Opieramy się więc na plotkach.

Od wydania Homeworld, pod koniec lat '90, prawa do jego produkcji znajdowały się u Sierry (która została wykupiona przez Vivendi). Teraz, wszystko wskazuje na to, że pod koniec tego lata Homeworld zostało kupione przez THQ. Czyżby wielki powrót?

Wiele wskazuje na to, że tak. Trzeba bowiem zaznaczyć, że THQ wykupiło również firmę Relic, odpowiedzialną za produkcję zarówno pierwszej, jak i drugiej części Homeworld. Można więc przypuszczać, że dla fanów klasycznych RTSów szykuje się niezła wyżerka.

Warto przypomnieć, że Homeworld to strategia czasu rzeczywistego. W Polsce została ona wydana w roku 2000, chociaż światowa premiera hitu miała miejsce pod koniec roku 1999. Druga część gry ukazała się trzy lata później. Gracz kieruje tu rasą Hiigaran, która została niegdyś wygnana ze swej ojczyzny i teraz pragnie do niej powrócić. Tytuł okazał się strzałem w dziesiątkę i szybko zyskał sobie masę wiernych fanów. Czy mogą oni liczyć na kolejną część dzieła? Odpowiedź poznamy zapewne już niebawem.