THQ zapowiedziało Supreme Commander: Forged Alliance

Firma THQ ogłosiła, że pracuje nad pierwszym dodatkiem do Supreme Commander. Rozszerzenie o podtytule Forged Alliance trafi na rynek najprawdopodobniej jeszcze w tym roku. Autorzy twierdzą, że gra zagości na amerykańskich półkach sklepowych w listopadzie.

Dodatek Forged Alliance będzie kontynuował fabułę Supreme Commandera. Oznacza to, że użytkownik zmagać się będzie z efektami Nieskończonej Wojny (Infinite War).

Co ciekawe, gra nie będzie wymagała do uruchomienia podstawowej wersji. Obie pozycje będzie można natomiast połączyć, uzyskując dostęp do większej ilości jednostek i broni.

W rozszerzeniu znajdziemy całkowicie nową frakcję, więcej map i aż 100 nowych jednostek. Wśród nich zapowiedziane są między innymi okręty, broń orbitalna i technologie kontrwywiadowcze. Gra ma oferować również całkowicie nową kampanię dla pojedynczego gracza i niespotykane wcześniej opcje trybu multiplayer.

Forged Alliance projektowana jest przez Chrisa Taylora, twórcę słynnego Total Annihilation. Chris twierdzi, iż dodatek podniesie poprzeczkę dla RTSów na niespotykany dotąd poziom. Jak zawsze...

THQ zapowiada premierę na rynku amerykańskim w listopadzie 2007. Nie wiemy kiedy tytuł trafi do Europy.