TLP-X200U, czyli "gadający" projektor dla "opornych"

Toshiba wprowadziła do sprzedaży nowy projektor o oznaczeniu TLP-X200U. Co ciekawe, wyposażono go między innymi w specjalny system głosowy, który pomoże nam przy obsłudze urządzenia lub poinformuje o potrzebie wymiany lampy.

Wprowadzony do projektora TLP-X200U system głosowy ma za zadanie pomóc najbardziej "opornym" użytkownikom. Dzięki niemu dowiedzą się oni jak obsłużyć urządzenie oraz zostaną poinformowani np. o potrzebie wymiany filtra lub czasie jaki pozostał do wymiany lampy (podczas tych czynności będzie można usłyszeć, jak należy je przeprowadzić).

TLP-X200U został zbudowany w oparciu o technologię 3LCD (trzy, 0,7-calowe panele ciekłokrystaliczne), dzięki której potrafi wyświetlić obraz (o przekątnej wynoszącej 30 - 300 cali) w rozdzielczości 1024 x 768 pikseli - cechuje się on jasnością na poziomie 3000 ANSI lumenów oraz kontrastem 600:1. Sprzęt korzysta z 180-watowej lampy (jej żywotność, w trybie Eco, sięga 3000 godzin) i pozwala na podłączenie źródła sygnału za pomocą następującego zestawu wejść: D-sub, Composite, S-Video i HDMI. Warto też wspomnieć o obsłudze funkcji Windows Vista Network Projector (wbudowany moduł IEEE 802.11 b/g), cyfrowej korekcji keystone'a (pionowa: +/- 45 stopni), umożliwiającym prowadzenie prezentacji bez podłączenia do komputera porcie USB oraz generowanym hałasie na poziomie 32 dB (28 dB - w trybie Eco).

Urządzenie zostało wycenione na 1739 USD i objęte 3-letnim okresem gwarancji.


Zobacz również