TOP 10 freeware

Programy narzędziowe to najliczniejsza grupa aplikacji freeware: od drobnych narzędzi do wyspecjalizowanych zadań po duże programy, np. optymalizujące wiele aspektów pracy komputera. Programy takie są często tworzone na prywatny użytek autorów, a po ulepszeniach i poprawkach publikowane w Sieci.


Programy narzędziowe to najliczniejsza grupa aplikacji freeware: od drobnych narzędzi do wyspecjalizowanych zadań po duże programy, np. optymalizujące wiele aspektów pracy komputera. Programy takie są często tworzone na prywatny użytek autorów, a po ulepszeniach i poprawkach publikowane w Sieci.

Również na liście Top 10 freeware programy narzędziowe zdecydowanie wiodą prym, przegrywając tylko z odtwarzaczami multimedialnymi. Wśród przedstawianych dziś 20 aplikacji znajdziesz program usprawniający deinstalację aplikacji, menedżer pobierania plików, program do odtwarzania układu ikon na Pulpicie, a także klasyczny "tweaker" do Windows. Warto też zwrócić uwagę na bezpłatne oprogramowanie przeznaczone dla firm: program wspomagający zarządzanie współpracą z klientem - CeReM Personal i organizer z opcjami fakturowania - mBiuro 2.3.

TOP 10 freeware

Programy zagraniczne

Popularną obecnie kategorią oprogramowania freeware są aplikacje przeznaczone do walki ze spamem. W tym miejscu chcielibyśmy odesłać czytelników do specjalnego wydania PC World Extra, które powinno być już dostępne w chwili ukazania się regularnego numeru 1/2004. W wydaniu specjalnym znajdziesz ponad 300 bezpłatnych gier, a także ponad 200 programów freeware, w tym bogaty zbiór aplikacji służących właśnie do walki z e-mailowymi śmieciami.

Aby zagłosować na najlepszy, twoim zdaniem, program, wypełnij ankietę, którą znajdziesz na krążku CD dołączonym do tego wydania PC Worlda, a także na stroniehttp://www.pcworld.pl. Wypełnioną ankietę wyślij pod adresem [email protected] - weźmiesz udział w losowaniu nagród. Szczegółowe zasady głosowania znajdziesz w ramce "Zagłosuj i wygraj".

TOP 10 freeware

Programy polskojęzyczne

Jeśli jesteś autorem dobrego, bezpłatnego oprogramowania, skontaktuj się z redakcją PC Worlda. Twoja aplikacja może zostać rozpowszechniona na całą Polskę. O umieszczeniu programu w poczekalni Top 10 freeware decyduje jej przydatność, jakość wykonania i łatwość obsługi. Oczywiście, program musi być klasy freeware, co oznacza,że autor zgadza się na bezpłatne rozpowszechnianie swojego dzieła i jego używanie na dowolnej liczbie komputerów.

DHE The Fast WEB Editor

TOP 10 freeware

Wszyscy przyzwyczailiśmy się już chyba do bezpłatnych edytorów HTML. DHE The Fast WEB Editor to jednak nie typowy edytor kodu HTML, ale wizualny kreator stron WWW. Za pomocą tej aplikacji przygotujesz stronę WWW nawet wtedy, gdy zupełnie nie znasz składni HTML. Interfejs programu przypomina nieco program graficzny, a właściwości poszczególnych obiektów (wyświetlane po naciśnięciu klawisza [F4]) prezentowane są podobnie jak właściwości komponentów w znanych środowiskach programistycznych. Program pozwala tworzyć strony WWW zbudowane z pól tekstowych, rysunków, przycisków, zaawansowani użytkownicy mogą dodawać kod w JavaScript. DHE The Fast WEB Editor nie ma, niestety, zaawansowanych narzędzi webmasterskich, ale do przygotowania prostej strony domowej czy wizytówki firmy może okazać się w zupełności wystarczający.

Informacje:http://www.hexagora.com

Rodzaj: edytor WWW

UninstallAbility

TOP 10 freeware

Standardowe narzędzie do deinstalacji programów: Dodaj/Usuń programy w Panelu sterowania, nie zawsze spełnia oczekiwania użytkownika. Dość często lista programów ulega uszkodzeniu, a ich odinstalowanie czy nawet usunięcie z listy - staje się niemożliwe. Program Uninstall Ability umożliwia zapisywanie kopii bezpieczeństwa listy programów zainstalowanych w systemie. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu będziesz mógł odinstalować aplikacje na przykład po uszkodzeniu Rejestru czy nawet po uszkodzeniu listy programów, które może nastąpić w wyniku nieudanej deinstalacji - najpierw przywracasz listę programów z kopii, a później przeprowadzasz standardową deinstalację. Jeśli naprawdę zależy ci na bezpieczeństwie, możesz wybrać automatyczne tworzenie kopii bezpieczeństwa listy programów przy każdym starcie systemu operacyjnego.

Informacje:http://www.aurelitec.com

Rodzaj: program narzędziowy

Business Plan Toolkit

TOP 10 freeware

Rozpoczynanie działalności gospodarczej powinno być poprzedzone przygotowaniem szczegółowego i rzetelnego planu biznesowego. Business Plan Toolkit to proste narzędzie, wprowadzające w podstawowe zagadnienia tworzenia planu biznesowego. W programie znajdziesz kilka podstawowych narzędzi potrzebnych do opracowania planu biznesowego oraz na przykład gotowego projektu. Ta aplikacja ma charakter instruktażowy, ponieważ przygotowując plan dużej inwestycji, powinieneś raczej skorzystać z profesjonalnych aplikacji. Jeśli jednak to twoje pierwsze spotkanie z biznesem, ten program może być dobrym początkiem.

Informacje:http://www.bplans.com

Rodzaj: biznes