TP-Link EAP265 HD - nowy punkt dostępowy do zadań specjalnych

TP-Link rozszerza portfolio urządzeń z serii Omada i dodaje nowy punkt dostępowy EAP 265 HD. To rozwiązanie idealne w miejscach, w których z bezprzewodowej sieci korzysta wielu użytkowników jednocześnie, np. w hotelach, salach wykładowych, biurach open space czy halach targowych.

TPLinkEAP265HD

TP-Link to jeden z największych dostawców produktów sieciowych dla sektorów SOHO i SMB. Ogromną zaletą nowego punktu dostępowego jest to, że może obsłużyć aż do pięciuset urządzeń klienckich jednocześnie, a to z kolei pozwala na znaczne obniżenie kosztów instalacji względem wielu mniej wydajnych punktów dostępowych.

EAP265 HD pracuje w standardzie WiFi 802.11ac Wave 2 i oferuje użytkownikom do 1750 Mb/s w dwóch pasmach transmisji (do 1300 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz do 450 Mb/s w paśmie 2,4 GHz).

TP-Link EAP265 HD - nowy punkt dostępowy do zadań specjalnych

TPLinkEAP265HD

Technologia

W urządzeniu wykorzystano technologie MU-MIMO, która umożliwia komunikację z wieloma urządzeniami w tym samym czasie oraz technologie Airtime Fairness - polega na promowaniu wydajniejszych klientów bezprzewodowych, którzy są w stanie przesłać większą ilość danych w określonym przedziale czasu. Takie rozwiązanie pozwala na to, że uczestnicy dużych wydarzeń, goście hotelu czy restauracji nie zostaną pozbawieni możliwości korzystania z internetu przez WiFi.

Za zasięg Access Point odpowiada sześć wbudowanych profesjonalnych anten (po trzy anteny na pasmo), które dodatkowo są wspierane przez technologię kształtowania wiązki (Beamforming), umożliwiającą bardzo wydajne i stabilne połączenia.

EAP265 HD posiada także wsparcie dla technologii płynnego roamingu, więc przemieszczające się po budynku osoby, nigdy nie stracą zasięgu - urządzenia mobilne – smartfony, tablety czy laptopy przełączą się w sposób niezauważalny na kolejne punkty dostępowe.

Urządzenie wyposażono również w dwa porty Ethernet 10/100/1000 Mb/s.

Warte uwagi jest także to, że administratorzy sieci w obiektach wyposażanych w EAP265 HD mogą zaprogramować aż 16 niezależnych sieci WiFi (SSID), a za sprawą darmowego oprogramowania TP-Link Omada Controller lub kontrolera sprzętowego Omada C200 mają możliwość zarządzania siecią bezprzewodową złożoną nawet z setek punktów dostępowych z dowolnego komputera bądź aplikacji mobilnej.

Tak jak inne urządzenia z serii Omada produkt ma możliwość autoryzacji dostępu

z uwierzytelnianiem przez SMS, Facebooka oraz logowanie za pomocą strony powitalnej, voucherów lub jednorazowych haseł dostępu.

TP-Link EAP265 HD - nowy punkt dostępowy do zadań specjalnych

TPLinkEAP265HD

EAP265 HD obsługuje PoE (standard 802.3af/at), dzięki czemu zasilanie punktu dostępowego

i transmisja danych odbywają się za pomocą jednego przewodu. Alternatywnie punkt dostępowy może być zasilany przez pasywne PoE – do zestawu dołączony jest injector.

EAP265 HD jest już dostępny w sprzedaży, a jego koszt to około 465 zł brutto, jest objęty 3-letnią gwarancją producenta.

Więcej informacji na temat EAP265 HD dostępnych jest na stronie internetowej.