TP-Link TL-PB10400 – idealny powerbank na wakacje?

Wakacyjne wyprawy to to dobry moment na zakup powerbanku. Odpowiednio dobrany produkt pozwoli cieszyć się wolnym czasem bez zamartwiania się o stan baterii w urządzeniach mobilnych. Nasze laboratorium przyjrzało się modelom oferowanym przez markę TP-Link.

Popularny producent urządzeń sieciowych już od kilku lat posiada w swojej ofercie wysokiej klasy powerbanki. Dzięki uprzejmości marki TP-Link, redakcja PC World miała okazję się z nimi zapoznać. Testy objęły cztery modele, dostępne w pojemnościach w pojemnościach 5200, 10400, 15600, 20100 mAh. Każdy z nich jest sprzedawany w solidnie wykonanym, białym kartoniku ze szczegółowymi opisami funkcji i specyfikacją. Wnętrza pudełek kryją same urządzenie, pakiet instrukcji, oraz biały przewód zasilający, wyróżniający się grubą wiązką.

TP-Link TL-PB10400 – idealny powerbank na wakacje?

Wygląd i budowa

Elementem wspólnym okazuje się również stylistyka samych powerbanków. Każdy model został wykonany z białego tworzywa, uzupełnionego o niebieskie wstawki, ulokowane w sąsiedztwie portów. Zastosowany materiał wyróżnia się wysoką jakością, a geometryczne przetłoczenia cieszą oko stanowiąc element rozpoznawczy serii. Trzy najmocniejsze modele zostały wyposażone we wtyki USB SMART, automatycznie dostosowujące parametry prądu do możliwości podłączonego urządzenia. Powerbank o pojemności 5200 mAh otrzymał wyłącznie jedno gniazdo tego typu.

Każde z urządzeń posiada ponadto szereg diod sygnalizacyjnych, pozwalających na określenie stopnia naładowania ogniw. Warianty 15600 i 20100 dysponują sześcioma sygnalizatorami, natomiast mniejsze modele posiadają po 4 diody.

TP-Link TL-PB10400

Jako główny obiekt testów posłużył model o pojemności 10400 mAh. Urządzenie można nabyć za 89 zł, dzięki czemu stanowi bardzo atrakcyjną ofertę w zakresie stosunku kosztów zakupu do specyfikacji. TP-Link TL-PB10400 wyróżnia się nietypową, szeroką konstrukcją. Rozwiązanie doskonale sprawdzi się podczas ładowania stacjonarnego, ale nieco utrudni pracę w czasie prowadzenia rozmów telefonicznych. Całość ma wymiary 61,2 x 22,4 x 150,0 mm przy wadze 241 g. Obok gniazd i wskaźnika naładowania producent ulokował jedną potężną diodę pełniącą w tym wypadku funkcję miniaturowej latarki. Zastosowane ogniwa zostały wyprodukowane przez markę LG. Według zapewnień producenta maksymalne parametry gniazd wyjściowych to 5V/2,4A do 15W. Oczywiście pracują one we wcześniej wspomnianym trybie SMART dostosowującym parametry prądu do ładowanego urządzenia. Dzięki temu czas ładowania ma zostać skrócony średnio o 65% względem konwencjonalnych ładowarek dołączanych w zestawach ze smartfonami. Ponadto producent podkreśla zastosowanie 6 elementowego zabezpieczenia dbającego o bezpieczeństwo powerbanku jak i ładowanych akumulatorów.

TP-Link TL-PB10400 – idealny powerbank na wakacje?

Testy

Podczas testów pomiar natężenia prądu wskazał wartość 2,3 A natomiast stabilne napięcie osiągało poziom 4,9 V. Czas pełnego naładowania ogniw wyniósł natomiast 7 godzin i 34 minuty z wykorzystaniem kabla dołączonego do zestawu. Urządzenie nie nagrzewa się podczas pracy oraz ładowania. Najważniejszy z przeprowadzonych testów dotyczył maksymalnego czasu zasilania projektora mobilnego z wykorzystaniem powerbanku. Czas pracy na poziomie 6 godzin i 50 minut świadczy o wysokiej sprawności ogniw. Porównanie z konkurencyjnymi modelami prezentujemy w tabeli poniżej.

Model Pojemność Czas pracy
TP-Link TL-PB10400 10400 06:50
Adata A10050QC 10050 06:38
Nexo PowerBOX Style 10000 06:26
Natec QC-100 10000 06:14

Podsumowanie

Powerbanki z rodziny TP-Link stanowią bezpieczny wybór dla użytkowników wymagających sprawnych ogniw oraz należytego wykonania. Urządzenia wyróżniają się na tle konkurentów obecnością złącz SMART oraz dopracowanym wzornictwem, zachowując przy tym atrakcyjną cenę. Szczegółowe testy modelu TL-PB10400 potwierdziły wysoką sprawność ogniw oraz należyte wartości dostarczanego prądu.

TP-Link TL-PB10400 – idealny powerbank na wakacje?