TP SA ostrzega

W Internecie pojawiły się programy (skrypty), które bez wiedzy użytkownika zmieniają połączenie z lokalnego numeru dostępowego na połączenie międzynarodowe.

Telekomunikacja Polska SA ostrzega użytkowników Internetu przed programami (skryptami), które automatycznie i bez wiedzy użytkownika zmieniają połączenie z numeru dostępowego 0202122 na połączenie międzynarodowe. Od tego momentu połączenie jest taryfikowane według cennika usług międzynarodowych. Jednocześnie Telekomunikacja Polska SA informuje, że nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane w sieci i sposób korzystania z Internetu przez jego użytkowników, a tym samym nie bierze także odpowiedzialności za aplikacje programowe zainstalowane na komputerach użytkowników lub programy pobrane przez nich z sieci.

Użytkownicy Internetu muszą mieć świadomość, że połączenia telefoniczne mogą być zestawiane nie tylko z klawiatury telefonu, ale także poprzez zainstalowany modem. Zarówno jedne, jak i drugie są identyczne z punktu widzenia billingu centrali telefonicznej i obciążają klienta zgodnie z obowiązującym cennikiem usług telekomunikacyjnych. Oznacza to, że połączenie zagraniczne zestawione przez modem będzie kosztowało, tak jak rozmowa międzynarodowa, czyli wielokrotnie więcej niż przez numer dostępowy 0202122.