TP: satelitarna telewizja z neostradą

Telekomunikacja Polska uruchamia usługi cyfrowej telewizji satelitarnej w pakiecie z dostępem do internetu.

Nie jest to jednakże oferta dwukierunkowego dostępu do sieci przez satelitę. Łącze ADSL jest niezbędne do korzystania z nowej usługi. W jej ramach operator zapewnia klientom dostęp do ok. 30 programów telewizyjnych (oraz dodatkowych ogólnodostępnych kanałów z satelity Hot Bird) wraz z trzema wariantami neostrady (512/1024/2048).

Dzięki nowej usłudze TP chce dotrzeć z ofertą multimedialną do klientów spoza dużych aglomeracji, którzy ze względu na parametry łączy ADSL nie mogli dotychczas korzystać w telewizji cyfrowej poprzez neostradę.

TP przekonuje o atrakcyjność cenowej nowych usług. "Telewizja jest praktycznie za darmo, ponieważ za pakiet neostrady tp z telewizją, przy umowach na 24 miesiące, klient zapłaci tyle samo, ile za sam internet z liveboxem" - komentuje Paweł Galej, Dyrektor Departamentu Usług Telewizyjnych i VOD w TP.

Przykładowo w wariancie "neostrada 2048 + telewizja satelitarna" abonament (przy umowie na 24 miesiące) wynosi 89 zł miesięcznie. Promocyjna cena zestawu satelitarnego to 1,22 zł.