TSMC masowo produkuje czipy 3 nm dla iPhone 14

Nowa technologia czipów już niedługo pojawi się w nowych modelach smartfonów. Czy jest jedyna w swoim rodzaju?

Długoterminowe partnerstwo Apple i TSMC pozwoliło tajwańskiemu producentowi na rozwój technologii krzemowych, więc nie powinien nas zaskoczyć fakt, że zaawansowane 3nm czipy pojawią się w smartfonach już pod koniec przyszłego roku. Według nowego raportu DigiTimes, TSMC rozpocznie produkcję tych chipów w drugiej połowie 2022 roku.

Biorąc pod uwagę, że iPhone 14 zostanie wprowadzony na rynek w trzecim kwartale, czas wydaje się być idealny. Jest to tylko kwestia tego, czy TSMC nie napotka problemów podczas produkcji czipów, która ma być tym razem znacznie trudniejsza. A ponieważ Apple podobno zabezpieczyło pierwszą dostawę, TSMC może nie mieć wystarczającej ilości czipów dla innych partnerów.

Zobacz również:

Zaawansowana technologia może być również zastosowana w Apple iPad i Mac, co oznacza, że TSMC będzie musiał rozpocząć produkcję próbną znacznie wcześniej, żeby osiągnąć dobrą wydajność w najbliższych miesiącach. TSMC podobno również rozpoczął masową produkcję czipów N5P, czyli ulepszonej technologii 5nm dla linii iPhone 13. Dokładne różnice nie są znane, ale jest oczywiste, że najnowsza technologia powinna wprowadzić ulepszenia wydajności i efektywności energetycznej. Samsung próbuje również dotrzymać kroku, ale eksperci branżowi mówią, że technologia Samsunga może być gorsza od TSMC, choć więcej firm może mieć do niej dostęp.

Polecamy: iPhone 13 - czy warto kupić na premierę?

Źródło: wccftech.com