TSMC rozpocznie produkcję procesorów do iPhone'a 12 w drugim kwartale 2020 roku

Fabryki w Chinach już przygotowują się do produkcji podzespołów do iPhone;a kolejnej generacji.

Masowa produkcja układów, które będą zasilać iPhone'a 12 rozpocznie się już w drugim kwartale 2020 roku. Informacja ta została przekazana w raporcie i pochodzi od osób blisko związanych z fabryką TSMC.

TSMC rozpocznie produkcję procesorów do iPhone'a 12 w drugim kwartale 2020 roku

Źródło: apple.com

TSMC jest i pozostanie jedynym kontrahentem firmy Apple, który produkuje dla giganta z Cupertino układy scalone z procesorami do najnowszych urządzeń mobilnych na czele.

Trochę dziwić może fakt, że TSMC zamierza rozpocząć produkcję układów SoC dla kolejnej generacji iPhone'a dopiero od drugiego kwartału, który rozpoczyna się w kwietniu. Trzeba pamiętać, że iPhone'a 12 jako pierwszy iPhone w historii i jedno z pierwszych urządzeń na świecie wykorzystywać będzie procesor wykonany w 5 nm procesie technologicznym. Według raportu Commercial Times masowa produkcja procesora Apple A14 rozpocznie się w drugim kwartale 2020 roku. Data jest jeszcze bliżej nieokreślona.

Najnowsze informacje wskazują, że z nowego 5 nm procesora korzystać będą dwa z trzech nowych modeli iPhone'a. Raport powołuje się na źródła u producentów produkujących narzędzia do składania smartfonów. Prawdopodobnie 5 nm procesor otrzymają następcy modeli iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max. Następca podstawowego iPhone'a 11 może wykorzystać 7 nm układ. Jeżeli tak się stanie po raz pierwszy Apple zaprezentuje jednocześnie iPhone'y z różnymi procesorami w środku. Możliwe jest także, że Apple zaprojektuje dwie wersje układu Apple A14. Model produkowany w 7 nm procesie technologinczym zawierać będzie modem sieci 4G LTE. Układ produkowany w 5 nm procesie technologicznym może posiadać w środku modem sieci 5G.

TSMC produkować będzie procesory w 5 nm procesie technologinczym nie tylko dla Apple. Drugim odbiorcą ma być HiSilicon - firma Huawei'a odpowiedzialna za procesory z serii Kirin.

Źródło: digitimes.com