TSMC - zwiększone zapotrzebowanie na 7nm i 5nm układy scalone.

Jeden z największych producentów układów scalonych przewiduje znaczny popyt na najbardziej nowoczesne modele.

Dyrektor finansowy TSMC - Wendell Huang przedstawił najnowsze prognozy na przyszłość. Według niego "Biorąc pod uwagę lepsze perspektywy wprowadzenia 5G w przyszłym roku, popyt na 7 nanometrów i 5 nanometrów znacznie wzrósł w ciągu ostatnich kilku miesięcy. W związku z tym zdecydowaliśmy się zwiększyć nasz całkowity roczny limit wydatków w 2019 r. o 4 mld USD, aby zaspokoić ten zwiększony popyt. Obecnie spodziewamy się, że nasze wydatki w 2019 r. wyniosą od 14 do 15 mld USD. Około 1,5 mld USD z 4 mld USD wzrostu nakładów inwestycyjnych dotyczy produkcji w 7 nanometrach, a 2,5 mld USD dotyczy produkcji w 5 nanometrach."

TSMC - zwiększone zapotrzebowanie na 7nm i 5nm układy scalone.

Źródło: tsmc.com

Taiwan Semiconductor Manufacturing Company Limited jest firmą, która istnieje na rynku od ponad 30 lat i specjalizuje się w produkcji układów scalonych włączając w to procesory. W chwili obecnej TSMC jest największym niezależnym producentem dedykowanych układów scalonych. Z usług tajwańskiego przedsiębiorstwa korzystają takie firmy, jak Nvidia, AMD oraz VIA.

TSMC jest gigantyczną organizacją zatrudniającą prawie 50 tysięcy osób i musi perspektywicznie patrzeć na przyszłość, ponieważ zmiany technologiczne są podstawą funkcjonowania tego przedsiębiorstwa. Analitycy oraz zarząd TSMC prognozują zwiększony popyt na 7 nm układy oraz w przyszłości jeszcze nowsze i trudniejsze w produkcji 5 nm układy. Dodatkowo równolegle ze znacznym skokiem procesu technologicznego na rynku rozpoczęła się już transformacja 5G, która również ma wielkie znaczenie.

Źródło: techspot.com