TV B Gone i Brain Machine na konferencji hakerów

Na konferencji hakerskiej Last Hope w Nowym Jorku wynalazca niepopularnego TV B Gone mówił o swych obecnych jak i dawnych projektach. TV B Gone służy do zdalnego wyłączania jakichkolwiek przeszkadzających nam telewizorów. Brain Machine do umysłowego relaksu.

Pierwsze urządzenie Altmana może służyć zarówno do wyłączenia własnego, jak i cudzego telewizora. Wszystko to, jak mówi twórca, aby pozbyć się szumu informacyjnego i elementów rozpraszających uwagę.

Altman twierdzi, że od stworzenia tego małego urządzenia w 2004 roku sprzedał ich już ponad 160 tysięcy. Na konferencji znaleźć można było jego warsztat, w którym uczestnicy mogli zlutować i programować swe własne urządzenia TV B Gone.

Pamiętna jest notoryczna obecność TV B Gone na tegorocznych targach Consumer Electronic Show w Las Vegas. Kilku złośliwych korzystało z urządzeń wyłączając ekrany, na których dokonywano różnych prezentacji. Altman tego nie popiera. W wieczornym wystąpieniu inny haker mówił o podobnym zdarzeniu jednak nie zgodził się z Mitchem na temat wpływu takiego działania.

Poza TV B Gone Altmana, jego najnowszy projekt także mógł być zbudowany w warsztacie na miejscu konferencji. To Brain Machine. Używa on świateł i dźwięków by wprowadzić użytkownika w stan hipnotyczny.

Wkrótce Altman ma zamiar rozpocząć produkcję masową Brain Machine w Chinach.

Więcej w materiale wideo.