TV bez kabli

Philips wprowadza na rynek urządzenie Wireless TV Link1200. Umożliwia ono bezprzewodowe przesyłanie sygnału TV z różnych źródeł. Dzięki temu 2 użytkownicy mogą jednocześnie oglądać 2 różne programy na 2 telewizorach znajdujących się w różnych pomieszczeniach, korzystając z tych samych źródeł sygnału.

Wireless TV Link1200 może przesyłać sygnał z anteny, odtwarzacza DVD lub VHS, odbiornika satelitarnego, kamery, itp. Zdaniem producenta, TV Link pozwala na uniknięcie dublowania kosztów sprzętu, kabli, itp. w sytuacji, gdy posiadamy w domu np. dwa telewizory i ten drugi również chcielibyśmy użyć jako odbiornika telewizji kablowej, filmów z DVD lub VHS. W komunikacie Philipsa czytamy: "Do tej pory po prostu dublowaliśmy zakup powyższego sprzętu lub wierciliśmy dziury w stropach i ścianach aby nastęnie umieścić tam dzięsiątki metrów kabli.Dzięki systemowi bezprzewodowego przekazu sygnału TV nie ma już takiej potrzeby.

TV Link to urządzenie skłądające się z dwóch małych pudełek: nadajnika i odbiornika. Nadajnik podłączany jest do wybranego źródła sygnału np. odtwarzacza DVD, VHS, kamery czy dekodera satelitarnego. Za pomocą fal radiowych (RF) przesyła on sygnał (PAL/NTSC/SECAM) do odbiornika (drugie pudełko w zestawie), który dostarcza przekaz w postaci czystego obrazu a także dźwięku stereo do innego telewizora.W tym przypadku istnieje możliwość odbioru dwóch różnych programów na osobnych odbiornikach TV, można też na przykład oglądać film z kasety VHS w sypialni, mimo że magnetowid znajduje się w salonie. Zasięg przekazu wynosi ok. 30m w pomieszczeniu i nawet 100 m na otwartej przestrzeni - sygnał przenika ściany i stropy.

Urządzenie dostępne jest w kolorze srebrnym. Jego wymiary to 204 x 65 x 168mm (S x W x G). Sugerowana cena detaliczna brutto wynosi: 599 zł.

Więcej informacji:

http://www.philips.pl


Zobacz również