TVP: darmowe programy i filmy w sieci dla płacących abonament

Telewizja Polska ma spore problemy w egzekwowaniu abonamentu radiowo-telewizyjnego, ale stara się zmienić tę sytuację i zachęca do tego na różne sposoby. Najnowszym pomysłem prezesa TVP jest udostępnienie wszystkich treści za darmo w internecie dla regularnych płatników.

TVP.pl

Juliusz Braun, prezes TVP mówi, że pełny dostęp do treści TVP w sieci może być rewolucją w myśleniu o abonamencie - czytamy w serwisie gazeta.pl. Według Brauna, coraz częściej serwisy pobierają opłaty za udostępnianie treści, a abonament radiowo-telewizyjny stałby się tylko jedną z takich opłat.

Telewizja Polska poważnie myśli o wprowadzeniu tego pomysłu, ale na razie to tylko propozycja do dyskusji. Idea ta jest ciekawa i trudno nie zgodzić się ze słowami Brauna, który mówi, że płatnik abonamentu powinien mieć prawo do darmowego korzystania z całych zasobów udostępniany przez TVP.

Darmowy dostęp do treści byłby niewątpliwą zachętą, ale tylko wtedy gdy same treści będą interesujące. Obecny zasób filmów, programów i seriali powinien więc zostać wzbogacony i uatrakcyjniony. Braun mówi, że prace nad nowym portalem TVP zbliżają się już do końca i rozpocznie on swoją działalność za kilka tygodni. Zobaczymy, czy przyniesie nową jakość.

Jak podoba się wam nowy pomysł na zachęcenie do płacenia abonamentu? Może macie jakiś lepszy lub w ogóle nie jesteście zwolennikami płacenia państwu za posiadanie radia i telewizji?

Zobaczcie również nasze testy telewizorów i przeczytajcie o tym jak telewizja N połączy się z Cyfrą +.