TVP stawia na e-sport

Transmisje e-sportowych wydarzeń powinny wkrótce szerzej zagościć w polskich mediach.

W 2015 roku doszło do pierwszej transmisji turnieju e-sportowego przez polską stację. Mowa o Polsat Sport News, który pokazał zmagania zawodników walczących w mistrzostwach świata League of Legends. Dzisiaj mamy potwierdzenie, że tego typu wydarzenia zagoszczą szerzej na polskim rynku dzięki zaangażowaniu ze strony TVP. Poinformowali o tym Kamil Górecki i Krzysztof Stypułkowski z agencji gamingowej FantasyEXPO.

Co nas czeka?

E-gamingową przygodę TVP rozpocznie od darmowej transmisji na platformie VOD TVP zmagań podczas turnieju ESPORT NOW 2016, który odbędzie się w dniach 28 i 29 maja we wrocławskiej Hali Stulecia. Kamil Górecki i Krzysztof Stypułkowski zapowiadają, że współpraca ze stacją będzie rozwijana, czego efektem mają być "wydawałoby się niemożliwe projekty łączące świat internetu, gamingu i telewizji".

To fantastyczna informacja dla wielbicieli e-sportu. Jeżeli projekt realizowany we współpracy z TVP się powiedzie przyciągnięci zostaną kolejni partnerzy biznesowi, co przełoży się na szerszą obecność tego typu rozrywki w polskich mediach.