TVTool 9.5 - obraz jak żyleta

Jest już dostępna najnowsza wersja narzędzia TVTool - 9.5, służącego do sterowania parametrami pracy wyjścia telewizyjnego (TV-Out) kart graficznych firmy nVidia. Za jego pomocą można symultanicznie wyświetlać obraz zarówno na telewizorze, jak i na ekranie monitora.

Ustawianie rozdzielczości obrazu, jaką uzyskamy na telewizorze

Ustawianie rozdzielczości obrazu, jaką uzyskamy na telewizorze

Program oferuje szereg funkcji służących do korekty wyświetlanego obrazu, dzięki czemu obraz jest nieporównywalnie lepszej jakości niż w przypadku korzystania tylko i wyłącznie z tradycyjnych sterowników producenta karty graficznej. Możemy regulować jasność i ostrość, a także przesuwać i rozciągać obraz tak, aby wypełnił cały ekran. Program działa na płaszczyźnie programowej i nie dokonuje żadnych modyfikacji ustawień sprzętowych kart graficznych.

Ustawianie trybu pozycjonowania obrazu. Do wyboru jest 8 pozycji dla każdego z dwóch trybów.

Ustawianie trybu pozycjonowania obrazu. Do wyboru jest 8 pozycji dla każdego z dwóch trybów.

W najnowszej wersji wprowadzono pełną, zaawansowaną obsługę urządzeń sterujących pracujących w podczerwieni (pilotów). Umożliwiono wybór pozycji drugiego urządzenia przy powrocie z trybu telewizyjnego (wcześniej obraz domyślnie był umiejscowiony po prawej stronie ekranu podstawowego urządzenia). W tej chwili po zaznaczeniu opcji Enable Secondary Device Positioning do dyspozycji użytkownika jest osiem pozycji w każdym z dwóch trybów: Work oraz Entertainment.

Opcje przełączania się pomiędzy trybami Work oraz Entertainment.

Opcje przełączania się pomiędzy trybami Work oraz Entertainment.

Dla pracujących z paskami narzędziowymi dostępna jest opcja Toolbar fix, naprawiająca problem związany z ich przezroczystością podczas przechodzenia pomiędzy trybami nView. Dodano opcję szybkiego wyłączania wygaszaczy ekranu oraz trybu oszczędzania energii (Disable Screensaver and Monitor Energy Settings), możliwe jest również powiększanie części wyświetlanego obrazu (zoom) z poziomu linii komend oraz obsługa wielu kart muzycznych.

Program TVTool 9.5 pracuje pod kontrolą systemów Windows 98, ME, 2000 oraz XP i obsługuje karty graficzne nVidii od modelu TNT-1 do GF-FX. Typy chipsetów telewizyjnych obsługiwanych przez aplikację to: BT868, BT869, CX25870-CX25875, CH7003-7008, SAA7102, SAA7108, 7104, oraz 7108A.

Demo TVTool 9.5 do pobrania z naszego FTP'a: http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/2392/TVTool.9.5.html

Więcej informacji: http://www.tvtool.info


Zobacz również