TVTool 9.6 - idealny do DVD

Firma concepts4.net zaprezentowała najnowszą, oznaczoną numerem 9.6, wersję programu TVTool - aplikacji wprost idealnej dla wszystkich posiadaczy kart graficznych opartych na procesorach graficznych NVidii i zaopatrzonych w wyjście TV. TVTool świetnie sprawdza się podczas oglądania obrazu z komputera na ekranie telewizora - aplikacja zapewnia idealną jakość obrazu i oferuje szereg przydatnych, dodatkowych narzędzi. Najnowszą wersję programu wyposażono w opcję wyświetlania obrazu w natywnej dla standardu PAL DVD rozdzielczości 720 x 576 pikseli.

TVTool 9.6 pozwala na szybkie przełączanie pomiędzy trybem wyświetlania obrazu na ekranie monitora lub telewizora. Oferuje bogaty zestaw funkcji służących do korekty wyświetlanego obrazu. Użytkownik może regulować jasność i ostrość, a także zmieniać wiele innych parametrów obrazu. Producent zapewnia, że gwarantuje to uzyskanie obrazu o jakości znacznie lepszej niż w przypadku korzystania jedynie ze sterowników do karty graficznej, dostarczonych przez jej producenta.

Co nowego w 9.6

TVTool

TVTool

Najważniejszą innowacją w nowej edycji TVToola jest wprowadzenie rozdzielczości 720 x 576 pikseli w systemie PAL (dla układów opartych na chipsetach Conexant i Chrontel) - czyli dokładnie takiej, jak w systemie PAL DVD. Dzięki temu film odtwarzany w komputerowym napędzie DVD i wyświetlany na ekranie telewizora będzie miał idealną, zgodną z oryginałem, jakość - ponieważ nie będzie w żaden sposób skalowany. Co więcej, przedstawiciele concepts4.net zapewniają, że obrazem w tak wysokiej rozdzielczości będą cieszyć się mogli nie tylko posiadacze najnowszych układów graficznych NVidii, ale także posiadacze starszych modeli - np. GF2-MX.

Po polsku i z pilotem

TVTool

TVTool

Warto także przypomnieć, że TVTool od niedawna (tzn. od wersji 9.5) wyposażony został w pełną, zaawansowaną obsługę urządzeń sterujących pracujących w podczerwieni (pilotów). Program TVTool 9.5 może pracować pod kontrolą systemów z rodziny Windows (od 98, przez ME, 2000 , aż do XP). Wśród obsługiwanych przez aplikację modeli kart graficznych znalazły się układy od TNT-1 do GF-FX, zaś obsługiwane chipsety to BT868, BT869, CX25870-CX25875, CH7003-7008, SAA7102, SAA7108, 7104 oraz 7108A. Aplikacja dostępna jest w polskiej wersji językowej (język polski można wybrać w zakładce Config).

Program TVTool 9.6 kosztuje 12 euro. Z naszego serwisu FTP można pobrać jego wersję demonstracyjną (shareware) :

http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/3071/TVTool.9.6.html

Więcej informacji o programie:

http://www.tvtool.info


Zobacz również