TVscreen.pl - serwis z filmami na żądanie zbankrutował

Serwis TVscreen.pl zniknął z internetu, gdyż jego właściciel, wrocławska spółka Digital Partners, zbankrutowała. Popularne filmy i umowy z licznymi hollywoodzkimi wytwórniami nie przyniosły serwisowi VOD i jego udziałowcom oczekiwanego sukcesu.

TVscreen.pl

W serwisie Wyborcza.pl czytamy, że TVscreen.pl zniknął z sieci, gdyż spółka Digital Partners zbankrutowała. Posiadał on w swojej filmotece ponad 450 tytułów takich jak np. Mr. Nobody, Bękarty wojny i Dziewięć. Serwis zaczynała ambitnie podpisując umowy z wytwórniami Universal Pictures, Walt Disney, Touchstone Pictures i Miramax.

TVscreen.pl stanowił poważną konkurencję dla serwisów VOD Onet, iPla, iPlex i innych usług VOD. Uzyskiwał dobre oceny od recenzentów, a chwalono m.in. jego estetyczne wykonanie i dobre funkcjonowanie technologi strumieniowej. Niestety nie zdołał zgromadzić odpowiednio dużej widowni, która chciałaby płacić za oglądanie filmów.

Zobacz również:

  • Netflix - najlepsze horrory, które obejrzysz w 2023 roku [MARZEC]

Paradoksalni umowy podpisywane z wielkimi wytwórniami stały się gwoździem do trumny serwisu. Część opłat spółka Digital Partners musiała regulować z góry. Kwoty płacone za możliwość dystrybucji filmów były wysokie i nieprzystające do sytuacji serwisu na polskim rynku. Podobno Disney otrzymał 200 - 300 tys. PLN oraz część zysków z każdorazowego odtworzenia filmu.

Zobacz też: Top 5 Smart TV - najlepsze telewizory internetowe

TVscreen.pl oferował filmy za opłatą. Większość kosztowała około 10 PLN, ale organizowano także różne promocje. Miał on swoich użytkowników, ale polscy internauci ciągle nie są zbyt chętni do płacenia za oglądanie filmów i innych treści. Niedawno aplikacja TVscreen.pl pojawiał się w inteligentnych telewizorach Philipsa, ale nie uratowało to upadającego serwisu.