Ta aktualizacja Windowsa 10 zepsuje ci kamerkę! Lepiej jej nie instaluj.

Microsoft wprowadził kolejną aktualizację, która naprawia błędy jednocześnie siejąc pustoszenie w innych obszarach systemu operacyjnego. Tym razem Windows 10 po aktualizacji traci dostęp do kamerki internetowej. Sprawa jest poważna, a Microsoft pracuje już nad kolejną aktualizacja.

Czas na kolejny odcinek z cyklu aktualizacja Windowsa 10 zepsuła mi komputer. Tym razem sprawa jest niesamowicie poważna, ponieważ najnowsza poprawka psuje kamerkę internetową, która w dobie pandemii koronawirusa i pracy zdalnej jest szalenie ważnym elementem naszego komputera.

Kamerka internetowa

Kamerka internetowa

Skumulowana aktualizacja Windowsa 10 wydana w lutym 2021 roku dla systemów Windows 10 2004 (May 2020 Update) oraz Windows 10 21H1 (October 2020 Update) na niektórych komputerach powoduje problemy z dostępem do kamerek internetowych. Użytkownicy donoszą, że po zainstalowaniu najnowszej wersji oprogramowania nie są w stanie uruchomić kamerki pomimo tego, że sam moduł jest w pełni sprawny. Problem leży po stronie systemu operacyjnego - przeinstalowanie sterowników nie rozwiązuje problemu. Microsoft jest świadomy problemu i zapowiedział, że w trybie pilnym przygotowuje poprawkę, która naprawi kamerki.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]
  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 10? [31.08.2023]
  • Windows 12 - wymagania, data premiery, cena [29.08.2023]

Jeżeli nie zainstalowałeś jeszcze aktualizacji KB4601319 to lepiej odrocz instalację aktualizacji oprogramowania na najbliższe 7 dni. Pozwoli Ci to uniknąć niespodziewanych problemów z kamerką internetową.

Kamery Intel RealSense

Kamery Intel RealSense

Microsoft przekazał, że problem występuje na komputerach z kamerami Intel RealSense. Obecnie jedynym sposobem na przywrócenie kamerki do działania jest odinstalowanie aktualizacji KB4601319 (sprawdź, jak to zrobić).

Jeżeli nie przeszkadzają Ci problemy z kamerką to aktualizacja KB4601319 poprawia działanie urządzeń peryferyjnych takich, jak klawiatury czy mysze.

Źródło: techradar.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: