Ta aktualizacja usprawni twój Windows 10!

Microsoft przyznaje się do błędu i obiecuje go naprawić. System będzie działać szybciej!

W kwietniu Microsoft wydał dwie aktualizacje dla Windows 10 (KB5000842 i KB5001330), po zainstalowaniu których gracze zauważyli problemy z wydajnością, w szczególności z niższą liczbą klatek na sekundę w grach. Nvidia również przyznała, że taki problem istnieje. Oto cytat z ich strony:

16.04.2021 - "Jeśli doświadczasz wolniejszej wydajności w grach, sprawdź, czy cofnięcie aktualizacji Windows 10 KB5000842 rozwiąże problem".

Microsoft później również przyznał się do problemu na swojej stronie:

"Kilku użytkowników zgłosiło niższą niż oczekiwano wydajność w grach po zainstalowaniu tej aktualizacji. Większość użytkowników dotkniętych tym problemem uruchamia gry w trybie pełnoekranowym lub okienkowym i korzysta z dwóch lub więcej monitorów".

Zobacz również:

  • Windows 11 już w stadium beta. Co się zmieniło, jak zainstalować?
  • W końcu! Ta aktualizacja naprawia irytujące błędy Windows 10
  • Jak zmienić domyślną kartę graficzną

W końcu Microsoft musiał wycofać aktualizację, ale wydaje się, że w najnowszej wersji systemu ten problem zostanie naprawiony. Aktualizacja naprawia również problem z rozmytym tekstem w zakładce Wiadomości, z którym spotkali się niektórzy użytkownicy. Powinna zostać udostępniona w ramach kolejnego Patch Tuesday, który odbędzie się 13.07.2021.

Polecamy: Ranking: programy antywirusowe dla graczy 2021. Najlepsze antywirusy dla graczy

Źródło: mspoweruser.com