Tablet Amazon Kindle Fire już z nieoficjalnym Androidem 4.4 KitKat

Android 4.4 KitKat zadebiutował pod sam koniec zeszłego miesiąca. Co prawda oficjalną aktualizację jak na razie otrzymały wyłącznie smartfony i tablety z linii Nexus oraz Motorola Moto X, ale coraz więcej urządzeń otrzymuje nieoficjalne wsparcie dla tej wersji. Kolejnym takim sprzętem jest tablet Kindle Fire od Amazonu.

Tablet Kindle Fire cieszył się on od samego początku zainteresowaniem niezależnych deweloperów z tych dwóch powodów, czyli relatywnie niskiej ceny oraz... ograniczeń oprogramowania producenta. Nie dziwi więc, że osoby znające już to urządzenie od podszewki zdecydowały się na przeportowanie na sprzęt Amazonu także najnowszego wydania systemu Android 4.4 KitKat.

Wspominany nieoficjalny system, czyli tzw. custom ROM bazujący na Androidzie 4.4 KitKat, trafił na dwuletni tablet Amazon Kindle Fire w postaci portu CyanogenModa 11 w wersji rozwojowej alpha. Informacje na jego temat wraz z instrukcją instalacji można znaleźć, jak zwykle, na forum XDA Developers. Trzeba jednak pamiętać, że jest to niestabilne wydanie oznaczone alpha, które może zawierać jeszcze wiele błędów i niedoróbek. Jego instalacja może spowodować też uszkodzenie urządzenia.

Tablet Amazon Kindle Fire już z nieoficjalnym Androidem 4.4 KitKat

kindle-fire-tablet

Amazon Kindle Fire był jednym z pierwszych przystępnych cenowo tabletów działających pod kontrolą Androida. Niestety, urządzenie to działa pod kontrolą systemu Google znacznie zmodyfikowanego przez producenta. Zmiany zaszły do tego stopnia, że w oficjalnym oprogramowaniu nie pozostał żaden ślad po aplikacjach Google, w tym po sklepie Google Play.