Tablet Archos G10 xs: grubość zaledwie 7,6 mm i dołączana klawiatura

Firma Archos przedstawiła kilka informacji na temat interesującej serii tabletów noszącej oznaczenie G10 xs. Urządzenia te wyróżniają się niewielką grubością wynoszącą zaledwie 7,6 milimetra oraz możliwością skorzystania z dołączanej klawiatury, podobnie jak to jest w przypadku tabletu Asus Transformer Prime.

Tablet Archos G10xs

Na wczorajszej konferencji firma Archos przedstawiła swoje "tabletowe" plany na 2012 rok. Najciekawiej przedstawia się najwydajniejsza seria "androidowych" tabletów oznaczona jako G10 xs.

W jej składzie znalazły się trzy modele oferujące ekrany o przekątnej wynoszącej 7, 8 i 10 cali. Wszystkie cechują się niewielką grubością wynoszącą zaledwie 7,6 milimetra. Prowadzący konferencję nie omieszkał porównać tego wyniku z tabletami Apple, których grubość wynosi 8,8 milimetra (iPad 2) i 9,4 milimetra (nowy iPad).

Zobacz również:

  • Raj dla gamerów? Elektroniczne gadżety znanych marek w Biedronce - te produkty powinieneś przetestować

Najciekawiej przedstawia się jednak sprawa jeżeli chodzi o inną kwestię. Otóż nowe tablety Archos G10xs będą pozwalały, podobnie jak to jest w przypadku tabletu Asus Transformer Prime, na skorzystanie z opcjonalnej stacji dokującej stanowiącej zewnętrzną klawiaturę. Po jej podłączeniu zmieniają się w "zwykłego" laptopa.

Stacja dokująca może pełnić także rolę osłony chroniącej przez uszkodzeniami ekran. Po złożeniu grubość tabletu zwiększa się do 12 milimetrów, czyli wynosi dokładnie tyle ile połączenie nowy iPad + Smart Cover.

Niestety jeżeli chodzi o podstawowe podzespoły nowej rodziny tabletów nic na ten temat jeszcze nie wiadomo.

Ceny i dostępność

Nowe "hybrydowe" tablety trafią do sprzedaży w listopadzie i mają kosztować od 200 do ponad 300 euro ("ponad 300" może także oznaczać np. 400 euro;).

___________

Bardzo podobają mi się tego typu "hybrydowe" konstrukcje. Oby tylko wspomniana stacja dokująca nie kosztowała zbyt dużo.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: