Tablet Asus Transformer Prime - pierwszy prawdziwy zastępnik laptopa?

Asus Transformer Prime w opinii recenzentów jest jednym z najlepszych tabletów na rynku. Oto 5 powodów, dla których tablet Asusa może być nie tylko dodatkowym komputerem (jak inne tablety), ale potrafi nam w pełni zastąpić laptopa.

Asus Transformer Prime

Oto 5 powodów, dla których Asus Transformer Prime zastąpi ci w pełni laptopa.

Asus Transformer Prime

Asus Transformer Prime

1. Mobilność w Asus Transformer Prime

Tablet Asus Transformer Prime jest bardziej przenośny niż najmniejszy z laptopów - waży mniej niż kilogram, a ekran ma wystarczająco duży (10 cali), by na nim pracować.

Asus Transformer Prime z klawiaturą

Asus Transformer Prime z klawiaturą

2. Stacja dokująca z klawiaturą w Asus Transformer Prime

Pisanie zwłaszcza dłuższych tekstów na wirtualnej klawiaturze tabletów nie należy do najwygodniejszych. Ale Transformer Prime ma dołączoną stację dokującą z fizyczną klawiaturą, którą można podłączyć do tabletu zmieniając go w małego laptopa. Stacja dokująca ma również touchpad, złącze USB i czytnik kart. Razem z klawiaturą jest niewiele cięższy od najlżejszego 11-calowego laptopa MacBook Air.

Wydajność a bateria

Wydajność a bateria

3. Podwójny czas pracy na baterii w Asus Transformer Prime

Laptopy praktycznie wytrzymują najwyżej 5 godzin na baterii, a to i tak rzadko się zdarza. Tymczasem Transformer Prime jest w stanie wytrzymać (według słów producenta) na baterii 9,5 godziny odtwarzania filmu w rozdzielczości 720p. To dłużej niż wszystkie laptopy, a to i tak nie wszystko, bo podłączając stację dokującą, wydłużymy czas pracy na baterii aż do 18 godzin. To chyba pierwszy komputer przenośny, który wytrzymuje cały dzień pracy bez ładowania.

Rdzenie w Transformer Prime

Rdzenie w Transformer Prime

4. Bogactwo oprogramowania w Asus Transformer Prime

Transformer Prime posiada system operacyjny Android, więc ma dostęp do olbrzymiej ilości aplikacji takich jak Dokumenty Google czy Office 365. Do tego dla tych, którzy nie korzystają z internetu, Asus dokłada jeszcze pakiet Polaris Office. Transformer Prime będzie jeszcze lepszy, gdy pojawi się obiecana już aktualizacja do systemu Ice Cream Sandwich czyli Android 4.0.

5. Wydajność w Asus Transformer Prime

Procesor w Transformer Prime to Nvidia Tegra 3 (4 rdzenie pod 1,3 Ghz) - to pierwszy czterordzeniowy tablet na rynku. Jego wydajność jest więc większa niż wielu laptopów.

Asus Transformer Prime - pierwszy prawdziwy zastępnik laptopa na rynku?

Tablety nie są jeszcze tak wszechstronne jak laptopy. Ale jeżeli w tej chwili chcesz autentycznie czymś zastąpić laptopa, to jedynym możliwym wyborem jest ASUS Transformer Prime.

A co Wy myślicie o Asus Transformer Prime - czy uważacie, że ten tablet może zastąpić wam laptopa?