Tablet Asus Transformer Prime - pierwszy prawdziwy zastępnik laptopa?

Asus Transformer Prime w opinii recenzentów jest jednym z najlepszych tabletów na rynku. Oto 5 powodów, dla których tablet Asusa może być nie tylko dodatkowym komputerem (jak inne tablety), ale potrafi nam w pełni zastąpić laptopa.

Asus Transformer Prime

Oto 5 powodów, dla których Asus Transformer Prime zastąpi ci w pełni laptopa.

Tablet  Asus Transformer Prime - pierwszy prawdziwy zastępnik laptopa?

Asus Transformer Prime

1. Mobilność w Asus Transformer Prime

Tablet Asus Transformer Prime jest bardziej przenośny niż najmniejszy z laptopów - waży mniej niż kilogram, a ekran ma wystarczająco duży (10 cali), by na nim pracować.

Tablet  Asus Transformer Prime - pierwszy prawdziwy zastępnik laptopa?

Asus Transformer Prime z klawiaturą

2. Stacja dokująca z klawiaturą w Asus Transformer Prime

Pisanie zwłaszcza dłuższych tekstów na wirtualnej klawiaturze tabletów nie należy do najwygodniejszych. Ale Transformer Prime ma dołączoną stację dokującą z fizyczną klawiaturą, którą można podłączyć do tabletu zmieniając go w małego laptopa. Stacja dokująca ma również touchpad, złącze USB i czytnik kart. Razem z klawiaturą jest niewiele cięższy od najlżejszego 11-calowego laptopa MacBook Air.

Tablet  Asus Transformer Prime - pierwszy prawdziwy zastępnik laptopa?

Wydajność a bateria

3. Podwójny czas pracy na baterii w Asus Transformer Prime

Laptopy praktycznie wytrzymują najwyżej 5 godzin na baterii, a to i tak rzadko się zdarza. Tymczasem Transformer Prime jest w stanie wytrzymać (według słów producenta) na baterii 9,5 godziny odtwarzania filmu w rozdzielczości 720p. To dłużej niż wszystkie laptopy, a to i tak nie wszystko, bo podłączając stację dokującą, wydłużymy czas pracy na baterii aż do 18 godzin. To chyba pierwszy komputer przenośny, który wytrzymuje cały dzień pracy bez ładowania.

Tablet  Asus Transformer Prime - pierwszy prawdziwy zastępnik laptopa?

Rdzenie w Transformer Prime

4. Bogactwo oprogramowania w Asus Transformer Prime

Transformer Prime posiada system operacyjny Android, więc ma dostęp do olbrzymiej ilości aplikacji takich jak Dokumenty Google czy Office 365. Do tego dla tych, którzy nie korzystają z internetu, Asus dokłada jeszcze pakiet Polaris Office. Transformer Prime będzie jeszcze lepszy, gdy pojawi się obiecana już aktualizacja do systemu Ice Cream Sandwich czyli Android 4.0.

5. Wydajność w Asus Transformer Prime

Procesor w Transformer Prime to Nvidia Tegra 3 (4 rdzenie pod 1,3 Ghz) - to pierwszy czterordzeniowy tablet na rynku. Jego wydajność jest więc większa niż wielu laptopów.

Asus Transformer Prime - pierwszy prawdziwy zastępnik laptopa na rynku?

Tablety nie są jeszcze tak wszechstronne jak laptopy. Ale jeżeli w tej chwili chcesz autentycznie czymś zastąpić laptopa, to jedynym możliwym wyborem jest ASUS Transformer Prime.

A co Wy myślicie o Asus Transformer Prime - czy uważacie, że ten tablet może zastąpić wam laptopa?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: