Tablet BlackBerry już w przyszłym tygodniu

7-calowe urządzenie byłoby kolejnym konkurentem modelu iPad. Według najnowszych doniesień BlackBerry Tablet, nazywany też BlackPadem, zostanie zaprezentowany przez RIM już w przyszłym tygodniu.

Do wiadomości dotyczących tabletu Research In Motion dotarł Wall Street Journal. Jego prezentacja ma się odbyć w najbliższy poniedziałek na konferencji organizowanej przez RIM w San Francisco.

Źródła, na które powołuje się amerykański dziennik zdradziły, że tablet jest już prawie gotowy i najprawdopodobniej będzie miał swoją premierę pod koniec tego roku.

Zobacz również:

  • Najciekawsze nadchodzące smartfony 2022 roku [Kalendarium Premier; 04.07.2022]

Tablet BlackBerry nazywany jest także "BlackPadem", ze względu na nazwę domeny, którą swego czasu kupił RIM (blackpad.com). Urządzenie ma posiadać 7-calowy ekran dotykowy i co najmniej jedną wbudowaną kamerę cyfrową. We wcześniejszych doniesieniach mówiono o większym, prawie 10-calowym ekranie. Wtedy też przewijała się nazwa najnowszego systemu operacyjnego BlackBerry 6. Najprawdopodobniej jednak tablet otrzyma zupełnie nową platformę zbudowaną przez QNX Software Systems.

Potwierdziły się za to doniesienia dotyczące obecności Wi-Fi oraz braku połączenia z siecią komórkową. BlackPad nie będzie mógł sam wykorzystywać połączeń 3G. Stanie się to możliwe dopiero po sparowaniu tabletu z telefonem BlackBerry.

Jeśli doniesienia o prezentacji i premierze BlackPada okażą się prawdziwe, będzie to jedno z nielicznych tego typu urządzeń dostępnych na rynku już w tym roku. Do tej pory w sprzedaży pojawił się m.in. iPad oraz 5-calowy tablet Dell Streak. W ostatnim kwartale swoją premierę ma mieć zaprezentowany już Samsung Galaxy Tab oraz MSI Slatebook.

W przyszłym roku na rynku mają pojawić się urządzenia Asusa, Lenovo, LG i wielu innych firm. Ciągle nie wiadomo co się dzieje z zapowiadanym na ostatni kwartał tabletem od firmy Acer. Spekuluje się, że termin ten już od dawna jest nieaktualny, a firma czeka z premierą na udostępnienie systemu Android 3.0.