Tablet EviGroup PadPro z 10-clowym ekranem PixelQi i Windows 7

Firma EviGroup wprowadziła do sprzedaży nowy 10-calowy tablet noszący oznaczenie PadPro. Co interesujące, pracujące pod kontrolą systemu Windows 7 urządzenie, może być opcjonalnie wyposażone w ekran wykonany w technologii Pixel Qi.

EviGroup PadPro

Najnowszy tablet francuskiej firmy EviGroup nosi oznaczenie PadPro. Tym co wyróżnia go na tle konkurencyjnych produktów jest możliwość skorzystania opcjonalnie z 10,2-calowego ekranu (1024 x 600 pikseli) wykonanego w technologii Pixel Qi.

Jest to energooszczędne rozwiązanie, które pozwala na pracę w dwóch trybach: z włączonym podświetleniem (wygląda wówczas jak "zwykły" wyświetlacz), lub z wyłączonym (ekran zużywa 80% mniej energii; wyświetla obraz w odcieniach szarości; korzysta z otaczającego go światła). Ponadto zapewnia bardzo dobrą widoczność nawet w pełnym słońcu i cechuje się dużą czułością na nacisk.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy aktualizacja z Windows 7 i 8.1 za darmo jest możliwa? [AKTUALIZACJA]

Producent twierdzi, że nowy tablet mógłby zainteresować np. artystów, którzy w jednej ręce by go trzymali, natomiast drugą rysowali na jego ekranie za pomocą dołączonego rysika.

Jeżeli chodzi o pozostałą specyfikacje urządzenia przedstawia się ona następująco:

- procesor Atom 1,6 GHz

- 1 GB pamięci RAM

- dysk twardy 160 GB

- moduły WiFi a/b/g i Ethernet

- trzy porty USB 2.0

- wyjście VGA

- kamerka 1,3 MP

- slot kart SD/MMC/MS

- wymiary: 260 x 160 x 22 mm

- waga: 990 gramów

Tablet PadPro pracuje pod kontrolą systemu Microsoft Windows 7 Home Premium. Jeżeli chodzi o czas pracy na baterii to...nie jest z tym zbyt dobrze. Na stronie firmy EviGroup można bowiem przeczytać, że wynosi on maksymalnie 3 godziny przy korzystaniu ze "zwykłego" wyświetlacza i do 5 godzin przy wyświetlaczu Pixel Qi z wyłączonym podświetleniem.

Urządzenie trafiło już do sprzedaży. Jego bazowa cena została ustalona poziomie 600 euro.

________________

Od takiego tabletu więcej oczekiwałem w zakresie czasu pracy na baterii. Poza tym 600 euro to przecież ponad 2500 złotych...