Tablet Google Asus Nexus 7: poznaj jego specyfikację!

Za kilka tygodni powinniśmy zobaczyć pierwszy tablet Google. W Sieci pojawiła się właśnie specyfikacja tego interesującego urządzenia.

Na temat pierwszego tabletu Google już od dawna krążyły różne pogłoski, z których wynikało przede wszystkim, że będzie on oferował 7-calowy ekran i cechował się atrakcyjną ceną, natomiast jego produkcją zajmie się (najprawdopodobniej) Asus.

Na szczęście ktoś postanowił sprawdzić jak spisuje się to urządzenie i skorzystał z benchmarku online. Wynik jego testów został zapisany na tablicy Rightware Power Board, co dało nam możliwość dotarcia do poniższych informacji:

Jak widać tablet, który kosztować ma poniżej 200 dolarów, korzysta z platformy Tegra 3. Biorąc pod uwagę jego cenę z pewnością chodzi o opisywaną niedawno przez NVIDIĘ tanią czterordzeniową platformę noszącą kodowe oznaczenie Kai.

Warto też dodać, że konstrukcja, za którą odpowiada Asus, będzie pracowała pod kontrolą systemu Google Android 4.1.

Kiedy premiera?

Jeżeli przedstawione powyżej informacje są prawdziwe, jeszcze bardziej prawdopodobne wydaje się, że pierwszy tablet Google zostanie zaprezentowany już za kilka tygodni podczas konferencji Google I/O.