Tablet HP Slate 2 - mobilne centrum dowodzenia dla biznesmena

HP, które niedawno wycofało swoje tablety, powraca z nowym tabletem HP Slate 2, tym razem opartym na systemie Windows 7. HP Slate 2 przeznaczony jest głównie dla firm i instytucji, ale może też zainteresować zwykłego użytkownika.

HP Slate 2

Tablet HP Slate 2 ma ekran o przekątnej 8,9 cala - można nim sterować palcami lub za pomocą rysika. Tablet ma też wygodną klawiaturę Swype (pisanie przeciąganiem palca). Procesor to Intel Atom Z670, który pozwala na 6 godzin pracy na baterii (trochę słabo jak na tablet). Tablet ma dwie kamery i głośniki obsługujące technologię SRS Premium Sound. W stacja dokującej znajdziemy 2 porty USB 2.0 i HDMI.

Tablet HP Slate 2 - mobilne centrum dowodzenia dla biznesmena

HP Slate 2

HP Slate 2 - zalety tabletu

1. Wbudowany układ zabezpieczający TPM - chroni dane (od e-maili po informacje na HDD).

2. Obsługa przez BIOS Computrace Pro - ułatwia ochronę przed kradzieżą, umożliwia zdalne usuwanie danych

3. HP Connection Manager - zintegrowany interfejs umożliwiający łatwe sterowanie połączeniami (Wi-Fi, LAN, Bluetooth, 3G)

4. Klawiatura HP Slate Bluetooth Keyboard i futerał (oba produkty opcjonalne) - futerał mieści tablet, klawiaturę Bluetooth z akumulatorem, rysik HP Slate Digital Pen oraz wizytówki lub karty kredytowe.

Tablet HP Slate 2 - mobilne centrum dowodzenia dla biznesmena

HP Slate 2 futerał

Ile kosztuje HP Slate 2?

Tablet HP Slate 2 w Polsce pojawi się w grudniu w cenie 2400 zł (bez dodatków). Cóż, cena nie zachwyca, ale HP kieruje ten tablet na rynek biznesowy, więc w tej kategorii cena ujdzie. Najbardziej podoba mi się obsługa Computrace Pro - można wyśledzić skradziony tablet i zdalnie skasować nasze dane.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: