Tablet HP Slate 500 zaprezentowany

HP jako jedna z pierwszych firm zapowiedziała konkurencyjny dla iPada tablet. Niestety premiera urządzenia przeciągała się w nieskończoność. Dziś, bez wcześniejszej zapowiedzi, HP ogłosiło rozpoczęcie sprzedaży urządzenia. Znamy jego specyfikację i cenę.

Hewlett-Packard ogłosił dziś, że rozpoczyna sprzedaż tabletu Slate 500. Działające na systemie Windows 7 Professional urządzenie ma być przeznaczone przede wszystkim dla użytkowników biznesowych.

Tablet Slate 500 posiada 8,9-calowy pojemnościowy ekran pracujący w rozdzielczości 1024×600 pikseli i waży niecałe 700 gramów. Zastosowano w nim procesor Intel Atom Z540 taktowany na 1,68 GHz, 2GB pamięci RAM oraz zintegrowaną kartę graficzną Intel GMA 500. Urządzenie posiada 64GB wewnętrznej pamięci. Wyposażono je także w port USB, HDMI oraz slot kart microSD.

Zobacz również:

  • HP Instant Ink - drukowanie taniej i bardziej eko. Jaką drukarkę wybrać do usługi?

Łączność bezprzewodową urządzenia zapewnia Bluetooth oraz WiFi (standard 802.11b/g/n). Obok ekranu umieszczono małą kamerkę do wideokonferencji. Z tyłu znajdziemy natomiast 3-megapikselowy aparat cyfrowy z możliwością nagrywania filmów. Czas pracy Slate 500 na jednym cyklu ładowania wynosi 5 godzin. Tablet będzie można ładować w specjalnej stacji dokującej ułatwiającej korzystanie z urządzenia.

Najważniejsza informacja to oczywiście cena i dostępność urządzenia. Na razie HP Slate 500 będzie sprzedawany wyłącznie na rynku amerykańskim. Tablet kosztuje tam 799 dolarów i jest oferowany w pakiecie z rysikiem i stacją dokującą (HP Slate Dock). Data europejskiej premiery nie jest jeszcze znana.